Спартак (Москва) разгроми Тамбов

Спартак (Москва) се развихри и записа разгромна победа с 5:1 в домакинството си на Тамбов от 17-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Така столичани взеха важни три точки в битката за челото.

Първото полувреме падна само едно попадение. В 27-ата минута Алекс Крал нахлу в наказателното поле и върна към Джордан Ларсон, който отблизо засече във вратата за 1:0.

Втората част бе доста по-динамична. В 64-ата минута московчани удвоиха преднината си. Удар на 11 бе спасен от вратаря, след това защитник действа лошо и за малко да си отбележи автогол, топката се отби от гредата, но там притича Есекиел Понсе и отблизо вкара за 2:0.

Тамбов върна интригата в 65-ата минута, когато Герман Онугха се разписа за 2:1 с мощен шут от границата на пеналта.

Спартак обаче натисна в края и наниза нови три попадения за по-малко от десет минути. Първо в 83-ата минута Айртон проби почти до аутлинията и върна за Ериксон, който отблизо вкара за 3:1.

В 87-ата минута след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и Самуел Жиго оттблизо бе точен за 4:1.

Крайното 5:1 оформи оформи отново Понсе в 90-ата минута. Той получи в наказателното поле, финтира защитник и стреля по земя във вратата.

Така Спартак заема 2-ото място в класирането с 35 точки, колкото има и Зенит. Тамбов се намира на 14-ата позиция с 12 точки.