Нов силен шамар, Барса вече е на 12 точки от върха

Отборът на Барселона продължава да разочарова в Ла Лига. В съботната вечер каталунците загубиха с 1:2 при гостуването си на Кадис и допуснаха четвърта загуба от едва десет изиграни мача. Нещо повече – „лос кулес“ вече изостават с 12 точки от лидера Атлетико Мадрид, който е със същия брой мачове. „Блаугранас“ играха беззъбо в атака, а в защита допуснаха детински грешки. Контролът върху топката никак не им помогна да застрашат вратата на новака, който се превръща „убиец“ на гиганти, след като по-рано през сезона нокаутира и Реал Мадрид. Тимът от Андалусия вкара ранно попадение в осмата минута, а в 63-ата Клеман Лангле подари втори гол за домакините. Шест минути преди втория гол на Кадис Барса стигна до равенство чрез автогол.

Наставникът на каталунците Роналд Куман подреди офанзивно каре, оформено от Лионел Меси, Антоан Гризман, Филипе Коутиньо и Мартин Брейтуейт. Младокът Оскар Мингеса отново зае място в центъра на защитата до Клеман Лангле.

Двубоят започна с изявен териториален натиск за гостите от "Камп Ноу". В осмата минута обаче домакините стигнаха до корнер и откриха резултата. Топката беше центрирана на първа греда, а оттам отклонена. Оскар Мингеса плонжира и насочи в собствената врата, а Марк-Андре тер Стеген успя да избие, но на крака на Алваро Хименес, който вкара от голлинията за 1:0.

„Лос кулес“ реагираха с чудесна възможност в 14-ата минута. Сержиньо Дест центрира отдясно ниско и остро, Гризман се размина, а Коутиньо от малък ъгъл насочи над гредата. В 17-ата каталунците изградиха хубава атака: Меси изведе Брейтуейт в наказателното поле и датският нападател отправи силен шут, при който вратарят изби с крак в корнер. В 26-ата Лео Меси се сдоби прекрасен шанс да отбележи от пряк свободен удар. Клеман Лангле беше застанал пред вратаря с идеята да му пречи и стражът беше затруднен, но все пак успя да избие.

До края на полувремето се играеше почти изцяло пред наказателното поле на „жълтата подводница“. Домакините оформиха масивен блок, който отблъскваше неспирните атаки на Барса. В 42-ата Меси опита да вкара директно от поредния корнер, но вратарят успя да избие над гредата.

На почивката Куман смени Мингеса и Коутиньо, пускайки в игра Усман Дембеле и Педри. В 50-ата минута Меси успя да отправи удар от дъгата, но стражът Ледесма внимаваше и улови топката след плонж. В 57-ата Дембеле загуби топката, а след това Лангле не успя да спре атаката с шпагат. Акцията на „жълтите“ се изостри, като последва пас при преодолян вратар, но в крайна сметка не се стигна до удар. В рамките на същата минута Барселона успя да изравни. Жорди Алба получи топка в наказателното поле, опита ниско центриране, топката се отклони от крака на Алкала и влезе в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута защитата на „лос кулес“ направи безобразна глупост. Жорди Алба изпълни тъч с връщане назад към Лангле, който не успя да овладее и разчиташе на Марк-Андре тер Стеген да поправи грешката му. Алваро Негредо изпревари германеца и след това вкара с лекота отблизо за 2:1. В 73-ата Дест беше изведен в наказателното поле и реши да стреля по диагонала Ударът му не беше достатъчно прецизен. В последния четвърт час Куман се опита да засили нападателната мощ с офанзивна смяна - Тринкао вместо Дест.

В 84-ата Меси намери начин да шутира към вратата, но го направи точно там, където е вратарят. Две минути по-късно удар на Меси беше блокиран и топката стигна до Пянич, който отблизо не успя да преодолее вратаря. Последва остра контра на домакините и неточен удар сам срещу Тер Стеген.

Това беше първа победа за Кадис у дома в Ла Лига от 2006 година насам. Барселона продължава да показва посредстен образ в Испания.