Атлетико продължава да върви по шампионски (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид стъпи на върха в Ла Лига след ценна победа с 2:0 у дома над Валядолид в мач от 12-ия кръг. Първото полувреме беше трудно за момчетата на Диего Симеоне, но след почивката те наложиха волята си с точни изстрели на Тома Льомар (56) и Маркос Йоренте (72). Това беше седма поредна победа за „рохибланкос“ в испанския елит. Атлети продължава да има само два допуснати гола.

Луис Суарес се завърна в състава на Атлети след преболедуван коронавирус. В предни позиции той получи подкрепа от първата минута от Анхел Корея и Тома Льомар в странна формация с трима бранители. Преди почивката гостите от „Хосе Сорийя“ се бранеха стабилно и атакуваха нерядко. В петата минута Луис Суарес овладя в наказателното поле, финтира вратаря Жорди Масип, но си поведе прекалено дълго. В 26-ата Роке Меса подаде много хитро към Оскар Плано, който не успя да преодолее Ян Облак.

В 56-ата минута Киърън Трипиър получи топката на скорост по десния фланг и моментално я центрира. Луис Суарес се размина с нея, но Тома Льомар успя да я достигне и от малък ъгъл отбеляза за 1:0. Това беше първо попадение за френския нападател от 20 април 2019 година насам. В 72-ата минута Трипиър се пребори за висока топка и изведе Маркос Йоренте. Испанският халф надбяга защитник, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, удвоявайки преднината на "дюшекчиите".