Волфсбург остана непобеден, а Кьолн - без успех у дома (видео)

Отборите на Кьолн и Волфсбург завършиха наравно 2:2 на "Райн Енерги Щадион" в двубой от десетия кръг на Бундеслигата. Така “козлите” останаха без домакински успех през сезона, а “вълците” - без поражение.

Домакините на два пъти повеждаха, но гостите успяваха да изравнят. В 18-ата минута Ян Тилман откри резултата, но в 29-ата Максимилиан Арнолд се разписа директно от пряк свободен удар. В 43-ата Ондрей Дуда отново даде аванс на своя отбор, а само две минути след почивката Ваут Вегхорст с глава засече центриране на Ренато Щефен за крайното 2:2.

Волфсбург продължава да бъде пети в класирането, но вече с 18 точки в актива си, а Кьолн е 15-и със 7 пункта и по-добра голова разлика от 16-ия Арминия (Билефелд).