Ювентус се възползва от слабостта на Торино и го удари в дербито (видео)

Италианският шампион Ювентус за пореден път спечели градското дерби с Торино, като в този случай го направи с обрат и така победи с 2:1 при домакинството си от десетия кръг на Серия “А”. Никола Н'Кулу изненадващо изведе “биковете” напред още в 9-ата минута, но резервата Уестън Маккени (77’) и капитанът Леонардо Бонучи (89’) с късни попадения донесоха крайния успех за “Старата госпожа”. По този начин Торино за пореден път през сезона профука преднината си в резултата, както стана при загубите от Лацио и Интер например, а днес "бианконерите" бяха тези, които извлякоха полза от това.

Андреа Пирло беше направил цели пет промени в своя състав след победата с 3:0 над Динамо (Киев) в Шампионската лига. Отсъстваха Мерих Демирал и Алекс Сандро, а като бекове играха Хуан Куадрадо и Данило. Деян Кулушевски играеше по левия фланг, а Адриен Рабио - в средата на терена. Тези промени бяха за сметка на Аарън Рамзи и Маккени. Алваро Мората пък беше наказан и затова тази вечер Пауло Дибала беше партньор на Кристиано Роналдо в атака. Торино бяха подредени в 3-5-2, като техните нападатели бяха Симоне Дзадза и Андреа Белоти.
Преди мача Роналдо получи наградата си за Играч на месец ноември в Серия "А", както и специална фланелка от клубния президент Андреа Аниели за гол номер 750 в своята кариера. Португалецът се опита да се разпише още с началния съдийски сигнал, но ударът му от центъра на терена се оказа неточен. В 9-ата минута при изпълнение на корнер стоящият на близката греда Суалихо Мейте отклони топката към Н'Кулу, който пък я прати в противниковата мрежа.
Пет минути по-късно Дзадза изскочи сам срещу Войчех Шчесни, но вратарят успя да отрази изстрела му. Дълго време двата отбора не създадоха опасно голово положение. В 35-ата минута от Ювентус поискаха дузпа за игра с ръка на Кристиан Ансалди, но такава не беше отсъдена. В 44-ата домакините най-после нанесоха точен удар, дело на Дибала, но Салваторе Сиригу го улови. Малко след това Белоти пробва акробатичен шут, който мина над вратата.
В 57-ата минута шут на Роналдо беше блокиран от Лянко. При последвалото изпълнение на корнер топката стигна до Куадрадо, който изравни с удар от дъгата на наказателното поле. Голът обаче беше отменен заради засада на Бонучи, след като главният рефер Даниеле Орсато се допита до ВАР. Двадесет минути по-късно Сиригу изби в корнер шут на Киеза. Той беше изпълнен късо, след което Куадрадо центрира към Маккени, а американецът с глава този път наистина възстанови равенството в мача.
В 89-ата минута Лянко блокира опасно воле на Дибала, след което “Старата госпожа” вкара втори гол, идентичен на първия - центриране на Куадрадо и удар с глава, но този път на Бонучи. Резервният вратар на домакините Карло Пинсолио беше изгонен с директен червен картон от пейката веднага след попадението, което се оказа и победно в мача. С днешната победа Ювентус излезе на втората позиция в класирането с 20 точки или три по-малко от лидера Милан, който утре гостува на Сампдория. Торино пък е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 6 пункта в актива си.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 2:1

0:1 Н'Кулу (9')
1:1 Маккени (77')
2:1 Бонучи (89')

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Данило, Кулушевски, Бентанкур, Рабио, Киеза, Дибала, Роналдо

Торино: Сиригу, Лянко, Н'Кулу, Родригес, Синго, Мейте, Ринкон, Линети, Ансалди, Дзадза, Белоти