Лацио продължава с победите като гост (видео)

Отборът на Лацио постигна победа с 2:1 при визитата си на Специя, с която беше открит десетият кръг в Серия ”А”. Така “орлите” записаха четвърти успех в петте си гостувания в италианския елит през този сезон. Родният нападател Андрей Гълъбинов, който играе за новака, пропусна двубоя заради контузия.

В 15-ата минута Сергей Милинкович-Савич отне топката и пусна извеждащ пас към Чиро Имобиле, който прокара топката покрай противниковия страж за 1:0 в полза на римляните. В 33-ата именно Милинкович-Савич се разписа, и то директно от пряк свободен удар. В 64-ата Мбала Нзола успя да намали изоставането на домакините с прецизен шут. До края на мача “бианкочелестите” вкараха още два гола чрез Фелипе Кайседо (74’) и Андреас Перейра (90+1’), но те бяха отменени поради засади.

По този начин Лацио е седми в класирането със 17 точки, отстъпвайки на Ювентус, Наполи и Рома по голова разлика. Специя пък е 14-и с 10 пункта в актива си.