Испания

Автогол измъкна Реал Мадрид в Севиля (видео)

05 декември 2020 | 19:09 - Обновена

Шампионът на Испания Реал Мадрид се отърси от негативните резултати в Ла Лига с ценен успех с 1:0 при визитата си на амбициозния Севиля. Единственото попадение падна в 55-ата минута, когато вратарят на севилци Ясин Буну си отбеляза автогол. „Лос бланкос“ имаха едва една точка в последните си три мача. Победата ще повдигне духа на мадридистите преди суперважния мач с Борусия (Мьонхенгладбах) идната сряда.

Наставникът на столичани Зинедин Зидан заложи на офанзивно трио, оформено от Родриго, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Каземиро се завърна в стартовия състав редом до Лука Модрич и Каземиро. Начо Фернандес замени капитана Серхио Рамос. Юлен Лопетеги разчиташе на 4-3-3 с Мунир Ел Хадади, Люк де Йонг и Лукас Окампос в предни позиции.

Едва минута след началото на двубоя „лос меренгес“ сътвориха голова възможност. Винисиус комбинира с Родриго на първа греда и след неговото насочване топката премина много близо до втората греда. В четвъртата Винисиус притисна вратаря Ясин Буну, топката се отклони от бразилеца и отиде към далечната греда, където Диего Карлос спечели въздушната битка с Бензема и домакините се разминаха с инкасиране на гол в тази ситуация.

В 15-ата минута стражът на севилци не успя да избие добре топката при центриране и я подари на Родриго, който обаче не намери вярно продължение от наказателното поле. В 21-ата Тони Кроос фалцира топката от 20 метра към далечната сглобка и мъничко не му достигна да порази целта. Домакините изравниха играта във втората половина на първата част. Те обаче не успяха да отправят нито по-опасен удар. В 38-ата Бензема отправи хубав диагонален шут, при който вратарят на "бяло-червените" плонжира и изби.

Тимът на Лопетеги започна по-силно втората част и упражни контрол върху топката. В 52-ата минута андалусци развиха продължителна атака, завършена със задна ножица от Люк де Йонг. Топката попадна в ръцете на вратаря Тибо Куртоа. В 55-ата гостите от Мадрид откриха резултата. Ферлан Менди центрира отляво, Винисиус се хвърли на шпагат, но закачи съвсем леко топката и тя нямаше как да влезе в мрежата. Вратарят Буну обаче се подведе от отклоняването и допусна кълбото да се удари в ръцете му и да се насочи към вратата за 0:1.

Лопетеги реагира с тройна смяна, включвайки Неманя Гудел, Сусо и Юсеф Ен-Несири. В 75-ата Гудел стреля много опасно от пряк свободен удар и топката се оплете от външната страна на мрежата. В 80-ата Сусо финтира Кроос и Начо и завъртя зрелищно топката към далечния горен ъгъл, но тя прелетя в близост до гредата и излезе в аут. Домакините натиснаха в края на двубоя и затегнаха обръча около наказателното поле на Куртоа. В 86-ата минута Окампос стреля със задна ножица, топката тупна коварно, но белгийският вратар беше избрал добра позиция и успя да избие.

Юсеф Ен-Несири Юсеф Ен-Несири15
89' Винисиус Жуниор  Винисиус Жуниоржълт картон
Диего Карлошизлиза Диего Карлош  80'
Усама Идрисивлиза Усама Идриси
Неманя Гуделжълт картон Неманя Гудел  76'
66' Родриго  Родригоизлиза
Юсеф Ен-Несиривлиза Юсеф Ен-Несири
60' Лука Модрич  Лука Модричжълт картон
55' Ясин Буну  Ясин Бунуавтогол
Мунир Ел Хададиизлиза Мунир Ел Хадади  46'
Оливер Торесвлиза Оливер Торес
44' Тони Кроос  Тони Кроосжълт картон