Спортист (Своге) няма спирка

Преобразеният тим на Спортист (Своге) продължава победната си серия във Втора лига. Този път водения от Ивайло Василев отбор срази Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0. Това е 6-та победа в 7-те последни мача в лигата, като единствено равенството срещу Лудогорец-2 в Разград прекъсна серията на „шоколадите“. Преди тази поредица отборът отстрани и тима на Свети Никола в турнира за Купата на България, а отборът не познава вкуса на поражението вече 70 дни.

Мачът започна равностойно с няколко добри атаки към двете врати, но без чисти голови положения. Постепенно футболистите на Ивайло Василев наложиха териториален натиск и успяха да притиснат съперника. В няколко ситуации само последния пас не позволи на домакините да стигнат до завършващ удар в очертанията на вратата на Християн Христов.

Все пак в 35-та минута Григор Долапчиев получи добър извеждащ пас от Айкут Рамадан в наказателното поле, бе задържан от Владислав Мирчев и реферът резонно посочи бялата точка. Реферът показа жълт картон на Мирчев за нарушението му. Зад топката застана Томи Костадинов и не сбърка за 1:0.
Веднага след подновяването на играча Спортист поведе с 2:0. Добра атака завърши с чудесен удар извън наказателното поле на Айкут Рамадан, който вкара топката неспасяемо във вратата на гостите. Само няколко минути по-късно Рамадан можеше да вкара и трети гол. Той получи добро центриране отдясно, но ударът му с глава бе блокиран от защитник.

В 59-ата минута Спортист вкара много красив трети гол. Богомил Богомилов хвърли тъч в наказателното поле, Григор Долапчиев продължи топката с глава и Айкут Рамадан я засече в обратния на вратаря ъгъл за 3:0.

След третото попадение гостите от Горна Оряховица опитаха натиск, но Стефано Кунчев ги отказа с няколко чудесни намеси.

СПОРТИСТ – ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0
1:0 Томи Костадинов 35-дузпа|
2:0 Айкут Рамадан 47
3:0 Айкут Рамадан 59

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Иво Харизанов, Ваньо Иванов, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Томи Костадинов (78 – Калоян Стефанов), Джулио Чарлов, Кристиян Кочилов, Айкут Рамадан, Григор Долапчиев, Деян Христов

ЛОКОМОТИВ ГО: Християн Христов, Иван Иванов, Кристиян Райчев, Даниел Стоянов, Румен Гьонов, Петко Цанков, Виктор Митев, Александър Стефанов (84 – Тодор Бакърджиев), Джунейт Яшар, Петър Чалъков, Владислав Мирчев