Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Манчестър Юнайтед с пореден обрат в първия мач пред фенове (видео)

Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 3:1 гостуването си на Уест Хам. Това бе първата среща в английското първенство, на която имаше фенове по трибуните, от март насам.

Уест Хам имаше предимство през първата част и Томаш Сучек откри резултата в 38-ата минута. Себастиан Алер направи голям пропуск преди почивката, а Джаръд Боуен в началото на втората част.

Влизането на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд на почивката промени ситуацията през второто полувреме. Пол Погба изравни в 65-ата минута, а Мейсън Грийнууд изведе Юнайтед напред. Рашфорд отбеляза третия гол за гостите в 78-ата минута, след като преди това бе ударил греда.

Отборът на Оле Гунар Солскяер стигна до успеха след поредния обрат, който постига в първенството. В пети пореден мач като гост "червените дяволи" получиха първи гол и спечелиха срещата. По този начин те продължиха серията си от победи като гост в първенството, която вече е 9 поредни мача и нов клубен рекорд. След тази победа Ман Юнайтед се изкачи на четвърто място в класирането и е само на две точки зад лидерите Тотнъм и Ливърпул.

Дийн Хендерсън, който за първи път бе титуляр за Ман Юнайтед в първенството, трябваше да се намесва още във втората минута. Джаръд Боуен проби от дясно и стреля, топката се отклони и стигна до Пабло Форналс, който отправи удар от въздуха, но вратарят се позиционира отлично и го спря.

Попадение на "чуковете" бе отменено поради засада в осмата минута. Домакините бяха по-агресивни в предни позиции, но и двата отбора не създаваха положения. Манчестър Юнайтед играеше повече с топката, но нямаше голяма полза от това, защото повечето подавания бяха в централната зона.

Тимът на Дейвид Мойс организира отлична атака в 33-ата минута. Тогава Боуен намери Форналс, но неговият удар с глава завърши във външната страна на мрежата. Малко по-късно испанският нападател бе още по-близо до гола. Алер успя отклони топката към него в наказателното поле, а Форналс нямаше как да отправи топката със сила, но я насочи отлично към вратата, а тя се удари в дясната греда.

Добрият период за Уест Хам все пак доведе до гол. Гостите отново не се справиха с ъглов удар, както получиха и първия гол от Саутхамптън преди седмица. Райс отклони топката с глава, а Сучек я насочи към опразнената мрежа на далечната греда.

Малко след попадението Себастиан Алер пропусна великолепна възможност да удвои аванса на домакините. Той бе изведен зад защитата, преодоля Хендерсън и финтира защитник на съперника. След всички усилия националът на Кот Д'Ивоар не успя да насочи топката към мрежата, тъй като се подхлъзна в решителния момент.

Към края на полувремето атаките се редуваха и към двете врати. Антони Марсиал си изработи ситуация след двойно с Алекс Телес. Французинът стреля, но ударът му бе спасен от Фабиански. Защитата на Ман Юнайтед необяснимо отново изпусна човек, който можеше да излезе сам срещу Хендерсън. Този път Уан-Бисака настигна Боуен и му попречи да стреля.

Солскяер имаше сериозни оръжия на пейката и за началото на второто полувреме се появиха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд, които замениха Дони ван де Беек и Едисон Кавани. Промяната в играта не дойде веднага, а в 52-ата минута Уест Хам направи пропуск, който в последствие се оказа фатален.

Алер изведе Куфал отдясно, а той имаше голямо пространство пред себе си в наказателното поле. Опитът да намери Боуен на далечната греда завърши с това, че англичанинът не успя да засече топката.

Постепенно "червените дяволи" започнаха да намират ритъма си и Мактоминей бе близо до изравняване. След това удар на Рашфорд отиде във външната страна на мрежата. След час игра последва период на доминация от страна на гостите. В рамките на три минути те стигнаха до пълен обрат.

Пол Погба, който до този момент не бе направил нещо съществено, се разписа с великолепен удар. Той получи топката от Фернандеш и я насочи неспасяемо към мрежата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР поради съмнения, че кълбото е напуснало терена в началото на ататака. Попадението бе признато, а секунди по-късно Ман Юнайтед вече водеше. Телес намери Грийнууд в наказателното поле, а той успя да се завърти и да отправи хубав удар.

Положенията пред Фабиански се рядаха едно след друго и в 72-ата минута Рашфорд излезе сам срещу вратаря, но нацели гредата. Английският национал стигна до своя гол малко по-късно. Той бе намерен от друга резерва в лицето на Хуан Мата и с технично изпълнение до голяма степен реши мача.

С два гола аванс гостите предоставиха инициативата на съперника и Уест Хам създаде няколко положения до края, но така и не преодоля Хендерсън. Вратарят отрази хубав удар на Кресуел и се справи с опитите на Уест Хам стигне до нов гол.

УЕСТ ХАМ - МАН ЮНАЙТЕД 1:3
1:0 - Сучек (38)
1:1 - Погба (65)
1:2 - Грийнууд (68)
1:3 - Рашфорд (78)