Англия

Манчестър Юнайтед с пореден обрат в първия мач пред фенове (видео)

05 декември 2020 | 21:23 - Обновена
Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 3:1 гостуването си на Уест Хам. Това бе първата среща в английското първенство, на която имаше фенове по трибуните, от март насам.

Уест Хам имаше предимство през първата част и Томаш Сучек откри резултата в 38-ата минута. Себастиан Алер направи голям пропуск преди почивката, а Джаръд Боуен в началото на втората част.

Влизането на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд на почивката промени ситуацията през второто полувреме. Пол Погба изравни в 65-ата минута, а Мейсън Грийнууд изведе Юнайтед напред. Рашфорд отбеляза третия гол за гостите в 78-ата минута, след като преди това бе ударил греда.

Отборът на Оле Гунар Солскяер стигна до успеха след поредния обрат, който постига в първенството. В пети пореден мач като гост "червените дяволи" получиха първи гол и спечелиха срещата. По този начин те продължиха серията си от победи като гост в първенството, която вече е 9 поредни мача и нов клубен рекорд. След тази победа Ман Юнайтед се изкачи на четвърто място в класирането и е само на две точки зад лидерите Тотнъм и Ливърпул.

Дийн Хендерсън, който за първи път бе титуляр за Ман Юнайтед в първенството, трябваше да се намесва още във втората минута. Джаръд Боуен проби от дясно и стреля, топката се отклони и стигна до Пабло Форналс, който отправи удар от въздуха, но вратарят се позиционира отлично и го спря.

Попадение на "чуковете" бе отменено поради засада в осмата минута. Домакините бяха по-агресивни в предни позиции, но и двата отбора не създаваха положения. Манчестър Юнайтед играеше повече с топката, но нямаше голяма полза от това, защото повечето подавания бяха в централната зона.

Тимът на Дейвид Мойс организира отлична атака в 33-ата минута. Тогава Боуен намери Форналс, но неговият удар с глава завърши във външната страна на мрежата. Малко по-късно испанският нападател бе още по-близо до гола. Алер успя отклони топката към него в наказателното поле, а Форналс нямаше как да отправи топката със сила, но я насочи отлично към вратата, а тя се удари в дясната греда.

Добрият период за Уест Хам все пак доведе до гол. Гостите отново не се справиха с ъглов удар, както получиха и първия гол от Саутхамптън преди седмица. Райс отклони топката с глава, а Сучек я насочи към опразнената мрежа на далечната греда.

Малко след попадението Себастиан Алер пропусна великолепна възможност да удвои аванса на домакините. Той бе изведен зад защитата, преодоля Хендерсън и финтира защитник на съперника. След всички усилия националът на Кот Д'Ивоар не успя да насочи топката към мрежата, тъй като се подхлъзна в решителния момент.

Към края на полувремето атаките се редуваха и към двете врати. Антони Марсиал си изработи ситуация след двойно с Алекс Телес. Французинът стреля, но ударът му бе спасен от Фабиански. Защитата на Ман Юнайтед необяснимо отново изпусна човек, който можеше да излезе сам срещу Хендерсън. Този път Уан-Бисака настигна Боуен и му попречи да стреля.

Солскяер имаше сериозни оръжия на пейката и за началото на второто полувреме се появиха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд, които замениха Дони ван де Беек и Едисон Кавани. Промяната в играта не дойде веднага, а в 52-ата минута Уест Хам направи пропуск, който в последствие се оказа фатален.

Алер изведе Куфал отдясно, а той имаше голямо пространство пред себе си в наказателното поле. Опитът да намери Боуен на далечната греда завърши с това, че англичанинът не успя да засече топката.

Постепенно "червените дяволи" започнаха да намират ритъма си и Мактоминей бе близо до изравняване. След това удар на Рашфорд отиде във външната страна на мрежата. След час игра последва период на доминация от страна на гостите. В рамките на три минути те стигнаха до пълен обрат.

Пол Погба, който до този момент не бе направил нещо съществено, се разписа с великолепен удар. Той получи топката от Фернандеш и я насочи неспасяемо към мрежата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР поради съмнения, че кълбото е напуснало терена в началото на ататака. Попадението бе признато, а секунди по-късно Ман Юнайтед вече водеше. Телес намери Грийнууд в наказателното поле, а той успя да се завърти и да отправи хубав удар.

Положенията пред Фабиански се рядаха едно след друго и в 72-ата минута Рашфорд излезе сам срещу вратаря, но нацели гредата. Английският национал стигна до своя гол малко по-късно. Той бе намерен от друга резерва в лицето на Хуан Мата и с технично изпълнение до голяма степен реши мача.

С два гола аванс гостите предоставиха инициативата на съперника и Уест Хам създаде няколко положения до края, но така и не преодоля Хендерсън. Вратарят отрази хубав удар на Кресуел и се справи с опитите на Уест Хам стигне до нов гол.

Бен Джонсънвлиза Бен Джонсън
78' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордгол
Джарод Боуенизлиза Джарод Боуен  76'
Мануел Лансинивлиза Мануел Лансини
Пабло Форналсизлиза Пабло Форналс  75'
Саид Банрамавлиза Саид Банрама
68' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудгол
65' Пол Погба  Пол Погбагол
62' Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Хуан Мата  Хуан Матавлиза
46' Дони ван де Бек  Дони ван де Бекизлиза