Засега Мукоко не е като Холанд - Дортмунд пак не стигна до успеха (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) се измъчи при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) и стигна само до 1:1 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата, с което дава шанс на другите отбори в челото да натрупат преднина. Дайчи Камада вкара за домакините още в 9-ата минута, а прецизно изпълнение на Джовани Рейна в 56-ата донесе първото равенство на “жълто-черните” през шампионата. Голямата звезда на гостите в атака Ерлинг Холанд пропусна срещата заради травма, а получилият шанс вместо него Юсуфа Мукоко не успя да ги оправдае. 16-годишната сензация на вестфалци беше вкаран на почивката, но за 45 минути показа, че му липсва опит и увереност. Той имаше две-три възможности, но не ги отигра добре.

Треньорът на Борусия Люсиен Фавър избра да започне с Юлиан Брант като централен нападател, но след слабата първа част промени и схемата на игра, и заложи на Мукоко на върха.

Камада изведе Айнтрахт напред в 9-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля. След това на два пъти Джейдън Санчо нямаше късмет да изравни. Аймен Баркок обаче пропусна да увеличи преднината на “орлите”.

Второто полувреме премина при тотално игрово превъзходство на Дортмунд, но това донесе само един гол, дело на Рейна в 56-ата минута.

За Айнтрахт това е пето поредни реми в Бундеслигата.