Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Борусия (М) извади късмет срещу надъхан съперник (видео)

Натоварената програма на Борусия (Мьонхенгладбах) си казва думата и днес тимът едва стигна до точка при визитата си на Фрайбург - 2:2. Така след десет мача “жребците” остават извън топ 6, като са със само една победа в последните четири кръга в германския елит.

Тимът на Фрайбург изигра може би най-силния си мач досега, отправи цели 22 удара към вратата, вкара два гола, удари две греди, но в края пак не стигна до победата. За последно съставът триумфира в първия кръг от сезона и затова сега е на крачка от опасната зона.

Лукас Хьолер разтресе гредата на Ян Зомер в 16-ата минута, но гостите имаха шанса да поведат. Това се случи в 23-ата, когато Брийл Емболо прониза вратаря по диагонала. Фрайбург изравни в 32-ата чрез Филип Лайнхарт.
Четири минути след подновяването на играта Винченцо Грифо изведе домакините напред от дузпа, но секунди по-късно Аласен Плеа изравни с ювелирно изпълнение.
До края по-добрите възможности бяха за футболистите в червено и в 78-ата страничният стълб попречи на Грифо да забие трети гол.