Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Важен успех за ЦСКА 1948 над Берое в битката за Топ 6 (галерия+видео)

ЦСКА 1948 постигна много ценен успех в битката за Топ 6. Тимът се наложи с 1:0 над Берое в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата реализира Васил Шопов в 43-ата минута. След днешния мач двата тима заемат 5-ата и 7-ата позиция в класирането, като разликата между тях вече е пет точки.

84 ЦСКА 1948 - Берое
Първата сериозна опасност в мача дойде в 9-ата минута. Удар на Ангел Бастунов срещна крака на Георги Ангелов, топката описа много коварна парабола, но вратарят Ганев изби в корнер. В 16-ата минута Мартин Камбуров избяга от защитата на гостите, но Генади Ганев следеше играта и предвидливо излезе напред, за да изпревари нападателя.
В 26-ата минута Александър Цветков бе с гръб към вратата, но успя да се обърне и да нанесе удар от далечна дистанция. Топката обаче излезе в аут. В 28-ата минута отборът на ЦСКА 1948 създаде нова опасност пред вратата на Берое. Този път Серкан Юсеин получи възможността да шутира от границата на наказателното поле. Ганев блокира удара, но не успя да улови, след което се наложи да плонжира, за да изпревари съперников футболист, устремил се към топката.
В 38-ата минута Гаюс Макута опита по много наивен начин да спечели дузпа със симулация. Той се просна в наказателното поле, след като беше елиминирал Димитър Пиргов, а след това бе и в по-добра позиция от Орачев. За това Макута получи жълт картон.
В 48-ата минута Васил Шопов даде преднина на домакините. Серкан Юсеин центрира меко към втора греда, където Венцислав Василев не успя да засече с глава. Васил Шопов обаче се придвижи добре зад бранителя и от няколко метра засече центрирането.
В 54-ата минута Гаюс Макута пусна отлично извеждащо подаване зад гърба на защитата към Еривалдо. Нападателят успя да залъже добре Наумов, след което шутира. Младият страж на ЦСКА 1948 успя по някакъв начин да затвори ъгъла и с върха на пръстите на избие в корнер. Минута по-късно Наумов отново трябваше да се намесва при удар на Макута.
В 58-ата минута Мартин Камбуров пропусна прекрасна възможност да се разпише. Серкан Юсеин проби по левия фланг, вдигна глава и центрира, а Мартин Камбуров показа хищническия си нюх в наказателното поле и се придвижи блестящо, за да нанесе удар с глава. Топката обаче срещна страничната греда и излезе в аут. В 81-ата минута Камбуров нанесе удар от границата на наказателното поле, който Ганев улови лесно.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 1:0