100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Хебър мина без проблеми през Марек (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха трета поредна победа в първата осмица на Суперлигата на България, след като надиграха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в единствения мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

Така "тигрите" са еднолично начело във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба. Марек пък остава втори със 7 точки след 2 победи и 2 загуби. Следващата среща на Хебър е чак на 19 декември (събота), когато приема Добруджа 07 (Добрич) в отложен мач от 1-ия кръг, докато дупничани нямат мачове по програма до края на календарната година.

Началото на първия гейм бе равностойно, след което "тигрите" започнаха плавно да вземат преднина. Момчетата на Атанас Петров закономерно поведоха в резултата след убедителното 25:15. Втората част започна идентично, като впоследствие Хебър отново пое инициативата и доминира на полето. Въпреки, че Марек се опита да намали дистанцията, не се случи нищо повече - 25:20 и 2:0 за домакините. И третия гейм премина като предходните два и Хебър записа чиста победа след 25:19 и 3:0.

Най-полезен за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър с 15 точки (65% ефективност в атака) за победа.
Александър Ляфтов добави още 11 точки (1 ас, 67% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за успеха и бе обявен за MVP на мача.
За тима на Марек Димитър Дулчев бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас и 56% ефективност в атака).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)