Антон Недялков взе наградата "Спортист на годината" в Разград

Пета поредна загуба за Лудогорец в Европа (видео)

Крайният защитник на Лудогорец Антон Недялков е избран за "Спортист на Община Разград" за 2020 г-а, съобщиха от общинската администрация. 27-годишният национал е шампион на България за сезон 2019/2020 и игра 1/32-финал на турнира Лига Европа с "орлите".

За негови подгласници са определени 31-годишният състезател и треньор в Спортния клуб по колоездене "Спринт" Мирослав Минчев и състезателят от Шахматния клуб "Абритус" Ивайло Енчев. Минчев е победител в две дисциплини от шампионата по колоездене на писта - бързина и 1000 метра, като на 1000 метра има и подобрени национални рекорди. Участва и в Европейско първенство, на което се класира на 11-то място на 1000 метра и 6-то отборен спринт. В индивидуалната дисциплина направи и поредното подобрение на националния рекорд.

31-годишният Ивайло Енчев през настоящата година е класиран на първо място на Националната купа "Абритус", а на Европейската купа в Нойшел, Франция остана на четвърто място.

В десетката на общинската класация попадат още боксьорката Пламена Иванова, лекоатлетът Владислав Димитров, състезателката по борба Фатме Шабан, културистът Радослав Тодоров. На осма позиция е шахматистът Момчил Николов. След него се нареждат Боян Бонев от Спортния клуб по стрелба с лък "Антибиотик" и лекоатлетката Димана Захариева.

78 ЦСКА 1948 - Лудогорец
За отбор на годината е определен единодушно мъжкият отбор на Лудогорец. Най-перспективен млад състезател е Хамди Басри от Спортния клуб по борба "Лютфи Ахмедов".
За най-добър треньор в индивидуалните спортове е избран наставникът на лекоатлетите от Спортния клуб по лека атлетика "Лудогорец" Красен Цонев, а в колективните спортове - Тодор Живондов, треньор на Лудогорец 2.
Класирането на десетте най-добри спортисти на община Разград е направено днес на заседание на назначената със заповед на кмета седемчленна комисия, съставена от журналисти, спортни деятели и представители на общинската администрация.
Официалната церемония по връчването на купите и паричните премии ще се проведе на 11 декември във фоайето на Общинския културен център в Разград.