Втора лига

Пирин се качи на върха във Втора лига след труден успех в Радомир (видео)

04 декември 2020 | 14:51 - Обновена
Пирин (Благоевград) се качи временно на върха във Втора лига след труден успех в Радомир. Футболистите на мениджъра Уорън Фийни победиха Струмска слава с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Антон Карачанаков (7) откри за гостите, а Преслав Йорданов (53) удвои. Николай Ганчев (73) върна надеждите на домакините за точка в този мач, като в следващите минути те можеха да отбележат и втори гол, но нямаха достатъчно късмет.

В 7-ата минута Пирин откри резултата с първата си по-добра възможност. Преслав Йорданов задържа с гръб към вратата и продължи към Антон Карачанаков, който нахлу в нaказателното поле, преодоля двама противници и насочи в долния ляв ъгъл. Добрите действия на гостите продължиха и в минутите след гола. Първо удар на Хендерсън премина покрай вратата, а след това, в 17-ата минута Драгомир Петков отрази опасен шут на Красимир Станоев
Две минути Петков отново трябваше да се намесва след удар на Карачанаков. Стражът парира удара на крилото с една ръка.

В 39-ата минута дойде и първият точен удар към вратата на Франческо Руберто. Борислав Николов шутира право в ръцете на стража на гостите.

В 47-ата минута домакините пропиляха страхотна възможност да изравняват резултата. Александър Аспарухов беше оставен непокрит в наказателното поле. Той укроти центрирана топка с бедрото си, след което се завъртя и шутира. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута гостите от Благоевград удвоиха преднината си чрез Преслав Йорданов. Станислав Манолев чукна с пета топката към Юлиан Попев, който центрира мигновено, а в наказателното поле Йорданов засече точно с глава.
В 73-ата минута домакините стигнаха до намаляване на резултата след попадение на Николай Ганчев, озовал се на втора греда. Той беше най-съобразителен и изпревари отбраната на Пирин.
В 75-ата минута Франческо Руберто получи жълт картон, след като събори Марио Дилчовски извън наказателното поле, но встрани от вратата. Пирин отново потърси покачване на преднината си и опасен шут на Преслав Йорданов в 77-ата минута премина застрашително покрай вратата. В 89-ата минута Франческо Руберто показа класа при опасен шут на Китов от далечна дистанция. Стражът плонжира, за да парира удара, насочен в долния десен ъгъл на вратата му. От другата страна и минута по-късно Драгомир Петков също трябваше да се намесва при удар на Карачанаков.

Така Пирин се поздрави с ценния успех и спечели важни три точки в битката за върха.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Мартин Костов, Борислав Николов, Димитър Петков, Никола Борисов, Антон Тунгаров, Георги Иванов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов

Треньор: Владимир Димитров

ПИРИН: Франческо Руберто, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Юлиан Попев, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов

32
2 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
24
8 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
16
13 Миньор (Перник) Миньор (Перник)