efbet Лига

Етър превзе Варна! Томаш сякаш намери "ваксина" срещу изпадане (видео)

04 декември 2020 | 19:05 - Обновена
Етър спечели гостуването си на Черно море с 1:0 и за първи път през сезона се отлепи от последното място в efbet Лига. Голът отбеляза Преслав Боруков с глава в 34-ата минута. Така "болярите" записаха втора поредна победа под ръководството на Александър Томаш. Мачът в квартал "Чайка" предложи драма, като на два пъти "моряците" имаха претенции за дузпа, а повторенията "говориха" в тяхна полза. Сблъсъкът на "Тича" ще се помни и с грандиозен пропуск на Матиас Курьор след почивката.

Първият половин час от двубоя предложи здрава битка по терена и никакви положения пред двете врати. В 30-ата минута Милчо Ангелов от "виолетовите" опита мерника си с глава, но изстрелът на бившия нападател на ЦСКА-София беше слаб и не затрудни изобщо вратаря Георги Георгиев. В 33-ата минута Леандро атакува отляво наказателното поле на Етър, където падна след контакт с Кольо Станев. Реферът Петър Костадинов обаче прецени, че няма основание да даде дузпа, въпреки протестите на домакините.

В следващата минута събитията се пренесоха в половината на "моряците". Центриране от фаул и суетня пред домакинската врата позволи на Боруков да накаже с глава Георгиев - 1:0 за Етър! Роля при гола изигра и Божидар Кацаров, който намери с пета реализатора. След попадението наставникът на Черно море Илиан Илиев получи жълт картон заради реакцията си - той сочеше на съдията наказателното поле на Етър. Второто полувреме започна с натиск на варненския състав, който започна да плете атака след атака към пеналтерията на "болярите". В 62-ата минута голаджията Курьор направи уникален пропуск, който не се вижда всеки ден. Нападателят получи подаване от Илиан Илиев - Джуниър, но от метър-два прехвърли по невероятен начин вратата! Малко след това последва сериозен пропуск и на Стефан Велев

В 85-ата минута Курьор отново се размина с гола от чиста позиция - този път от границата на вратарското поле, стреляйки с глава покрай целта. След секунди беше отсъден фаул срещу Джуниър на границата на наказателното поле. Повторенията показаха категорично, че съдийското решение е грешно, защото нарушението е в пеналтерията, а не отвън.

Черно море 0:1 Етър

0:1
Преслав Боруков (34)

Стартовите състави:

Черно море:
22. Георгиев, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 10. Илиев, 71. Панайотов, 15. Леандро, 70. Велев, 19. Курьор, 29. Касми.

Етър:
1. Иванов, 11. Огнянов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 70. Станев, 26. Иванов, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 28. Хубчев, 20. Пехливанов, 99. Боруков.
Иван Петков9 Иван Петков
90' Кольо Станев  Кольо Станевизлиза
Иван Михайлов  Иван Михайловвлиза
Илиан Илиевжълт картон Илиан Илиев  89'
88' Георги Купенов  Георги Купеновжълт картон
79' Яни Пехливанов  Яни Пехливановизлиза
Георги Купенов  Георги Купеноввлиза
78' Милчо Ангелов  Милчо Ангеловизлиза
Иван Петков  Иван Петковвлиза
70' Алдаир Ферейра  Алдаир Ферейраизлиза
Марк Едур  Марк Едурвлиза
69' Антон Огнянов  Антон Огняновизлиза
Даниел Пехливанов  Даниел Пехливановвлиза
68' Яни Пехливанов  Яни Пехливановжълт картон
Васил Панайотовизлиза Васил Панайотов  66'
Исмаил Исавлиза Исмаил Иса
Леандро Андрадеизлиза Леандро Андраде  46'
Родриго Енрикевлиза Родриго Енрике
Vlatko Drobarovжълт картон Vlatko Drobarov  40'
34' Преслав Боруков  Преслав Боруковгол