Ирландци с пета поредна загуба

Ирландският Дъндолк записа пета поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа. Този път той отстъпи с 1:3 при гостуването си на Молде. Това стана четири дни, след като Дъндолк записа най-голямата победа в историята на Купата на Ирландия след 11:0 срещу Атлоун.

Норвежците водеха с два гола на почивката. Удари с глава на Ейкрем и Омойджуанфо през първата част доведоха до попадения, а в 67-ата минута Елингсен отбеляза нов гол и то отново след удар с глава.

Гостите, които дадоха почивка на някои основни играчи, тъй като още преди мача нямаха шансове за продължаване напред в турнира, стигнаха до почетен гол в самия край чрез Флорес.

Молде е втори в група В и в последния кръг гостува на Рапид (Виена), като една точка ще му е достатъчно за класиране за следващата фаза.