Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Рейнджърс продължава напред в Лига Европа (видео)

Рейнджърс се класира за фазата на директните елиминации в Лига Европа за втори пореден сезон. Отборът на Стивън Джерард трябваше да се потруди в домакинството си на Стандард Лиеж. Той на два пъти бе догонващ в резултата, но стигна до победа с 3:2.

Шотландците са на първо място в група D преди последния кръг, но са с равен брой точки с Бенфика и им трябва същия или по-добър резултат от португалците, за да завършат на първо място.

Рейнджърс демонстрира отлична игра в защита от началото на сезона, като няма загуба вече 23 поредни мача. През първото полувреме обаче домакините допуснаха два гола след центрирания. Лестиен откри резултата още в шестата минута преди Голдсън да изравни след удар с глава в 39-ата минута. Секунди след изравняването Коп отново прати топката зад Макгрегър, но Таверние от дузпа изравни в самия край на първото полувреме с 15-ия си гол през този сезон.
Стандард бе по-активен и в началото на втората част и пропусна няколко положения. Постепенно домакините изравниха играта и взеха инициативата. Арфийлд изведе Рейнджърс напред и това сякаш пречупи гостите.