Ева Янева и Александра Георгиева спечелиха "българското" дерби във Франция

Ева Янева с 13 точки, Льо Кане с трета победа във Франция (видео)

Българските волейболистки Ева Янева и Александра Георгиева и техният Волеро (Льо Кане) записаха 3-а поредна и общо 4-а победа във френската Лига А. Воденият от Лоренцо Мичели тим надигра категорично у дома Шамалиер, с Виктория Григорова в състава, с 3:0 (25:22, 25:11, 25:18) в отложен мач от 8-ия кръг на първенството.

Така Льо Кане е на 8-о място във временното класиране с 12 точки след 4 победи и 4 загуби, но и три мача по-малко. Григорова и компания пък са на предпоследната 14-а позиция с 6 точки след само 2 победи и 6 точки. В редовния 12-и кръг Волеро е домакин на Тервил Флоранж, докато Шамалиер приема Венелес. И двете срещи са в събота (5 декември).

Ева Янева бе титуляр в първия гейм и се появи за кратко на полето в третата част, като се отчете с 6 точки (67% ефективност в атака и 73% позитивно посрещане). Александра Георгиева пък не влезе в игра. Азерската звезда Наталия Мамадова бе над всички за Волеро с 16 точки (4 блока, 2 аса и 40% ефективност в атака) за победата. За Шамалиер Виктория Григорова приключи с 4 точки (1 блок и 38% ефективност в атака), а Кристел Чуджан Нана бе с най-резултатна с 12 точки (2 аса и 36% ефективност в атака).