Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Динамо (Загреб) си осигури място в елиминациите

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Отборът на Динамо (Загреб) си осигури място в елиминациите на Лига Европа, след като постигна успех като гост с 2:0 над нидерландския Фейенорд в двубой от група К на надпреварата.

С успеха Динамо събра 11 точки и е недостижим на върха. За второто място ще се борят Фейенорд, който върви трети с 5 точки, и австрийския Волфсбергер със 7. На дъното без шанс да продължи напред е руския ЦСКА Москва с 3.

Попаденията за Динамо отбелязаха Петкович от дузпа в края на първото полувреме и Майер в началото на втората част. Двубоят беше доста груб, като реферът показа цели 8 жълти картона.

Любопитното е, че Динамо все още не е допуснал гол в изиграните си пет мача.

Фейенорд - Динамо Загреб 0:2
0:1 Петкович (45-дузпа)
0:2 Майер (53)