Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео)

Отборите на ЛАСК Линц и Тотнъм направиха 3:3 в мач от груповата фаза на Лига Европа, игран на австрийска земя. ЛАСК стигна до изравняване в 93-ата минута. Тимът на Жозе Моуриньо не игра силно през първото полувреме, а в голяма част от второто също пестеше сили, като допусна и много грешки. Домакините също допуснаха много неточности в защита. Гарет Бейл и Деле Али вкараха по една дузпа, а Хюн-Мин Сон се възползва от грешка на съперника. Два гола на Егещайн и едно попадение на Карамоко поделиха точки. Антверпен е лидер в групата с две точки пред Тотнъм.

В шестата минута домакините удариха греда. Егещайн получи достатъчно пространство, за да се подготви за удар. Топката премина покрай вратаря Джо Харт и се отклони в гредата. В 21-ата Ренер стреля опасно от 18 метра и се наложи Харт да плонжира и да избива. По-напористата игра на домакините им донесе попадение. В 42-ата минута австрийците организираха скоростна акция. Петер Мичоръл шутира от 25 метра към далечния ъгъл и порази мрежата - 1:0. Лондонският тим успя да отвърне преди почивката. Новата придобивка Гарет Бейл изравни от дузпата в добавеното време, отсъдена за игра с ръка.

В 56-ата минута Спърс направиха обрат след голяма грешка при изнасянето на топката от страна на Мадсен. Ндомбеле моментално изведе Хюн-Мин Сон и той отбеляза сам срещу вратаря с удар по земя. В 64-ата Бейл направи голям пропуск, а можеше да подаде към свободния Сон. В 84-ата гостите позадрямаха и пропуснаха дълго подаване към Егещайн. На всичко отгоре вратарят Харт позволи топката мина под плонжа му - 2:2. Стотина секунди по-късно Надомбеле беше фаулиран в наказателното поле и Деле Али вкара от дузпа за 2:3. В 93-ата минута англичаните отново задрямаха в защитната фаза и Карамоко се възползва, за да вкара за крайното 3:3.