Феновете се завърнаха на "Емиратс", за да видят хубавото лице на Арсенал (видео)

Колебливият в последно време Арсенал не изневери на себе си и записа пета поредна победа в Лига Европа, с което продължава да бъде с пълен актив в група “В”. Този път англичаните разбиха Рапид (Виена) с 4:1 на “Емиратс” в мач, който ще се запомни със завръщането по трибуните на фенове. 2000 от тях бяха допуснати да гледат срещата на живо при стриктно спазване на дистанция. Там беше и талисманът Гънързаурус, който спечели симпатии заради решението на клуба в един момент да го освободи.

В другия двубoй от групата Молде срази Дъндолк с 3:1. Така Арсенал е сигурен първенец в групата, докато норвежкият тим е втори и има 3 точки преднина пред австрийците. В последния кръг Рапид посреща Молде, като виенчани ще се нуждаят от победа с повече от един гол разлика, за да финишират втори, тъй като по-рано тази есен съперникът спечели с 1:0 у дома. Дъндолк е без актив.

Александре Лаказет първи се разписа за Арсенал в 10-ата минута, в 18-ата Пабло Мари удвои, а в 44-ата Едуард Нкетиа покачи на 3:0. Две минути след подновяването на играта гостите намалиха чрез Коя Китагава, но в 66-ата Емил Смит Роу вкара за 4:1. Отделно Лаказет удари греда, а той и съотборниците му пропиляха още поне 3-4 чисти възможности. До тази вечер лондончани бяха записали само един успех в последните си четири срещи във всички турнири. Очаквано мениджърът на англичаните Микел Артета пак заложи на доста от резервите. Вратар беше исландецът Рунар Рунарсон, а титуляри бяха още футболисти като Шкодран Мустафи, Пабло Мари, Рийс Нелсън, Едуард Нкетиа и др. Пиер-Емерик Обамеянг изобщо не е в групата.

Рапид се движи добре в местното си първенство, като има само една загуба от началото на сезона. Сега атаката беше водена от бившия нападател на Левски Дени Алар.

"Топчиите" стартираха вихрено за радост на запалянковците си по трибуните. Голът не закъсня и беше доста атрактивен. В 10-ата минута Лаказет изненада вратаря с далечен шут, който спря в мрежата - 1:0 за Арсенал.
Веднага след това последваха пропуски на Никола Пепе и Шкодран Мустафи.

Дойде 18-ата минута, в която лондончани удвоиха аванса си. Тогава Мари засече с глава центриране от ъглов удар и за втори път Рихард Щребингер нямаше какво да стори - 2:0.

И след това атаките продължиха да са само пред вратата на Рапид. В 27-ата Лаказет шутира в лявата греда.
Малко по-късно Ейнсли Мейтланд-Найлс успя да излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

Третият гол падна минута преди почивката. Тогава точен беше Нкетия, който се възползва от подаване на Нелсън.

Треньорът на гостите направи двойна смяна на полувремето и отборът му успя веднага да намали резултата. В 47-ата японецът Коя Китагава се разписа, след като преди това Сеад Коласинак на два пъти с тяло спря удари към вратата.
Този импулс в играта на Рапид обаче скоро изчезна и Арсенал си върна инициативата. Малко след един час игра Артета извърши тройна смяна и в 66-ата минута единият от появилите се в игра - Емил Смит Роу, отбеляза за 4:1.
Тук вече интригата окончателно беше "убита".