Маестро Соколов в действие (видео)

Страхотен Цветан Соколов заби 23 точки! Динамо срази Кузбас с 3:2 и се класира за F4 на Купата на Русия

Волейболният национал Цветан Соколов изигра страхотен мач и имаше основна заслуга неговият Динамо (Москва) да победи Кузбас (Кемерово) с 3:2 гейма и да се класира за финалната четворка на турнира за Купата на Русия в Санкт Петербург. Цецо Соколов заби 23 точки (1 ас, 2 блока и 48% ефективност в атака) за успеха на московчани.

Българският диагонал направи важни серии от точки в края на първия и втория гейм, благодарение на което Динамо поведе с 2:0. След това Цецо Соколов започна да греши повече и се позагуби, но в тайбрейка отново показа игра като лидер. При резултат 2:1 Соколов вкара луда топка покрай антената на мрежата, което даде сериозен тласък на самочувствието на московчани.