Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Барселона продължава без грешка в Шампионската лига (видео)

Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Отборът на Барселона постигна пети успех в група G на Шампионската лига, след като разгроми без напрежение унгарския Ференцварош в Будапеща. Така каталунците събраха 15 точки от 15 възможни и в следващия кръг ще се опитат да завършат безгрешно. В другия мач от групата осигурилия си участие в 1/8-финалите Ювентус победи също с 3:0 Динамо Киев у дома и има 12 точки. Единствената интрига в тази група е кой измежду Динамо Киев и Ференцварош ще заеме третата позиция и ще продължи в Лига Европа.

Каталунците стартираха ударно и можеха да открият резултата в петата минута, но мерникът на Мартин Брайтуайт се оказа неточен. Така се стигна до 14-ата минута, когато след пробив по фланга Жорди Алба прати топката пред наказателното поле, където французинът Антоан Гризман с пета я прати в мрежата на домакините. Барселона продължи да търси бърза развръзка и в крайна сметка само седем минути по-късно авансът беше удвоен.

Усман Дембеле намери Брайтуайт, който овладя топката и я прати в десния ъгъл за 2:0.

Ференцварош така и не намери отговор на агресията на гостите. В 27-ата минута Барселона получи право да изпълни дузпа за нарушение на Ейбрахам Фримпонг срещу Мартин Брайтуайт. С изпълнението се нагърби Дембеле, който направи 3:0. Барселона продължи да диктува темпото, което поспадна в края на първите 45 минути. През втората част Ференцварош първи стигна до опасно положение, но Давид Зигер не намери вратата. Двата тима си размениха по няколко положения, но в крайна сметка Барселона уверено затвори мача в своя полза.