Шампионска Лига

Кристиано Роналдо с гол номер 750, Юве с класика (видео)

02 декември 2020 | 23:52 - Обновена
Кристиано Роналдо продължи да подобрява блестящата си статистика в Шампионската лига. Португалската звезда отбеляза 750-ия гол в кариерата си при успеха на Ювентус с 3:0 над Динамо (Киев).

Отборът на Андреа Пирло нямаше никакви проблеми срещу украинците и доминираше през целия мач в Торино. Федерико Киеза откри резултата с първия си гол за "бианконерите" в 21-ата минута. Кристиано удвои аванса на домакините малко преди да е изминал един час игра, а Алваро Мората се разписа за 3:0.

Юве си бе осигурил класиране за следващата фаза и преди тази среща, но продължава да изостава на три точки от Барселона. Шампионът на Италия гостува на каталунците в последния кръг.

Двубоят ще се запомни и с факта, че за първи път жена бе главен съдия на мач от Шампионската лига. Французойката Стефани Фрапар имаше тази възможност и се справи отлично.

Отличен мач изигра Федерико Киеза, който от самото начало бе в основата на повечето опасни атаки на домакините. Именно той откри резултата. Мората бе изведе отляво, а испанецът намери Алекс Сандро. Последва центриране и отличен удар с глава на Киеза.

Тимът на Пирло доминираше, но не блестеше. Кристиано Роналдо пропусна от добра позиция, като нецели гредата. Малко преди почивката Шчесни трябваше да се намесва, за да спре Циганков. Вратарят на Юве отново се изяви и в началото на второто полувреме след центриране, което подмина всички и се превърна в удар.

Италианците удвоиха преднината си с историческия гол на Роналдо. Попадението обаче не бе сред най-хубавите му. Киеза проби отдясно и центрира остро, Мората отклони топката, а Кристиано я прати в мрежата на сантиметри от голлинията.  Киеза бе в основата и на третото попадение. Той намери Мората на добра позиция и испанецът реализира.

Федерико Бернардески Федерико Бернардески33 Карлос Де Пеня14 Карлос Де Пеня
90' Виктор Циганков  Виктор Циганковизлиза
Bogdan Lednev  Bogdan Lednevвлиза
84' Vitalii Mykolenko  Vitalii Mykolenkoизлиза
Александър Караваев  Александър Караваеввлиза
81' Mykola Shaparenko  Mykola Shaparenkoжълт картон
Федерико Киезаизлиза Федерико Киеза  76'
Деян Кулушевскивлиза Деян Кулушевски
Родриго Бентанкуризлиза Родриго Бентанкур
Артурвлиза Артур
72' Benjamin Verbic  Benjamin Verbicизлиза
Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  57'
27' Илиа Забарний  Илиа Забарнийжълт картон