РБ Лайпциг спечели драма със седем гола в Турция (видео)

РБ Лайпциг стигна до драматична победа с 4:3 при гостуването на Истанбул Башакшехир. Германците на два пъти повеждаха с два гола, но домакините изравняваха. Ирфан Кахведжъ се отчете с хеттрик за турците, но влезлият като резерва Александер Сьорлот отбеляза победен гол за гостите в 92-ата минута.

След този успех германците имат девет точки, колкото и лидера в група група Н на Шампионската лига Манчестър Юнайтед. ПСЖ е трети с 6 точки преди гостуването си на "Олд Трафорд".

Отборът на Юлиан Нагелсман имаше тотално превъходство през първия половин час. те пропуснаха няколко положения преди да поведат в 26-ата минута. Тогава Поулсен с голяма доза късмет откри резултата, след като топката се отклони в датчанина и в Шкъртел и не остави шансове на вратаря на домакините.
Попадението събуди домакините и Демба Ба бе близо до изравняване. Неговият удар бе спасен блестящо от Гулачи. Въпреки добрият период за Истанбул ББ, германците стигнаха до второ попадение две минути преди почивката. Мукиеле получи топката в наказателното поле от Форсберг и я прати в мрежата, въпреки че не уцели добре кълбото. В самия край на полувреме Каведжъ върна домакините в мача след заучено положение от ъглов удар.
Голът промени баланса на мача, тъй като след почивката играчите на Лайпциг демонстрираха нерви, въпреки че продължиха да имат предимство. Турците пък по-често създаваха положения.
Форсберг пропусна изключителна възможност за нов гол за гостите, които в 66-ата минута поведоха с 3:1. Олмо получи топката от Анхелиньо в наказателното поле, финтира и с удар в близкия ъгъл се разписа.
Тимът на Нагелсман реши, че вече си е свършил работата, но допусна изравняване. Каведжъ намали с хубав удар в 77-ата минута и оформи хеттрика си с прекрасно изпълнение от фаул пет минути преди края на редовното време.
Драмата обаче далеч не бе приключила. Гостите удариха греда, след като вратарят на Истанбул ББ изби топката в главата на Сьорлот. Именно влезлият като резерва норвежец донесе победата на германците. Той получи топката от Поулсен и опита да изненада вратаря с удар в центъра на вратата и успя. До края остана време за едно опасно положение пред вратата на Лайпциг, в което Анхелиньо се намеси решително пред Каведжъ, за да му попречи отново да изравни.