Страхотен Цветан Соколов заби 23 точки! Динамо срази Кузбас с 3:2 и се класира за F4 на Купата на Русия

Националът Цветан Соколов изигра страхотен мач и имаше основен принос неговият Динамо (Москва) да победи Кузбас (Кемерово) с 3:2 (25:21, 25:23, 20:25, 19:25, 15:8) в Москва и да се класира за турнира на “Финалната четворка” на Купата на Русия в Санкт Петербург.
Цветан Соколов и Динамо (Москва) с двойна победа за Купата и Суперлигата на Русия (снимки)
Динамо поведе с 2:0 гейма след добра игра на Цветан Соколов. При 4:4 във втория гейм контузия получи белгийският титуляр на московчани Сам Деру.

Кузбас поведе с 8:2 в началото на третата част след мощен сервис на Михаил Щербаков. Тимът от Кемерово спечели третата част и благодарение на силната игра в атака на Евгений Сивожелез. Александър
Маркин се разигра в 4-ата част и Кузбас съумя да изравни резултата до 2:2 гейма.

Тайбрекът започна с превес на Динамо. Цветан Соколов завърши атака от много малък ъгъл от зона 2 за 3:1. Трета поредна атака на Иван Зайцев бе спряна от двоен блок на Динамо – 4:1. Цветан Соколов атакува успешно от зона 4 – 5:2. Нова грешка в атака на Иватн Зайцев и атака на Ила Власов през центъра направи резултата 9:5 за Динамо. Единична блокада на Павел Панков изведе московчани напред с 10:5. Цветан Соколов донесе победната точка в мача на Динамо за 15:8 в тайбрека и 3:2 гейма.
Цветан Соколов заби 23 точки (1 ас, 2 блока, 48% ефективност в атака). Ила Власов добави още 15 точки (5 блока, 77% ефективност в атака). Резервата Антон Семишев добави още 14 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 29% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Евгений Сивожелез бе най-резултатен за Кузбас с 18 точки (3 блока, 58% ефективност в атака, 22% перфектно и 56% позитивно посрещане). Иван Зайцев добави още 14 точки (3 аса, 1 блок, 29% ефективност в атака).

Така Динамо се класира за F4 в Санкт Петербург от 25 до 26 декември.

Вече са ясни и полуфиналите: Динамо среща шампиона Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, а във втората среща Зенит (Санкт Петербург) излиза срещу Зенит (Казан).

ДИНАМО (МОСКВА) – КУЗБАС (КЕМЕРОВО) 3:2 (25:21, 25:23, 20:25, 19:25, 15:8)

ДИНАМО: Павел Панков 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 23, Сам Деру 2, Ярослав Подлесних 6, Иля Власов 15, Вадим Лихошерстов 11 – Евгений Баранов-либеро (Чеслав Свентицкис, Антон Семишев)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ
КУЗБАС: Игор Кобзар 3, Иван Зайцев 14, Евгений Сивожелез 18, Александър Маркин 14, Михаил Щербаков 10, Петър Кръзманович 7 – Владимир Шишкин-либеро
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ.