Бразилска магия пречупи Ман Юнайтед (видео)

Пари Сен Жермен взе реванш от Манчестър Юнайтед за загубата в Париж. Французите спечелиха с 3:1 на "Олд Трафорд" в мач от група Н на Шампионската лига.

Отборът на Томас Тухел победи след три бразилски гола. Неймар откри резултата още в шестата минута и се разписа още веднъж в самия край на мача. Маркъс Рашфорд изравни в 32-ата минута за 1:1. Капитанът на ПСЖ Маркиньос отбеляза решителен гол в 69-ата минута, а секунди по-късно Фред бе изгонен заради втори жълт картон.

Победата на миналогодишния финалист заплете групата, тъй като ПСЖ, Ман Юнайтед и РБ Лайпциг са с актив от 9 точки преди последния кръг. Французите са на първо място, а втори са "червените дяволи", които следващата седмица гостуват в Германия.

ПСЖ започна активно и още в шестата минута поведе. Удар на Мбапе бе блокиран, но топката се озова в Немайр, който с диагонален изстрел прати топката покрай Де Хеа от сравнително малък ъгъл.
"Червените дяволи" правиха някакви опити да пресират, но след ранния гол гостите се чувстваха много комфортно на "Олд Трафорд". Те владееха топката в по-голяма част от времето и продължаваха да създават неприятности на защитата на домакините. В 16-ата минута силен изстрел на Флоренци бе избит от Де Хеа.
Тимът на Солскяер не успяваше да създаде нищо в предни позиции, а в 23-ата минута можеше да остане с човек по-малко. Фред замахна с глава към Паредес, който се свлече на терена. Ударът не засегна сериозно италианеца, но намерението бе очевидно. Съдията разгледа ситуацията на монитора извън терена, а преценката му бе жълт картон за бразилеца.
Постепенно Ман Юнайтед взе инициативата и с известен късмет стигна до изравняване. Хубав удар на Марсиал бе отразен от Навас. Топката обаче стигна до Рашфорд, който си освободи пространство за изстрел. Ударът му бе отклонен от Данило и топката неспасяемо се насочи към мрежата.
След почивката "червените дяволи" изглеждаха различно. Французите се изнесоха по-напред в търсене на нов гол, а това отвори пространства за контраатаки на домакините. Отборът на Солскяер организира две великолепни атаки и като по чудо не стигна до гол.
В 49-ата минута прекрасна комбинация между Кавани и Рашфорд изведе Марсиал на идеална позиция за изстрел. Французинът обаче направи огромен пропуск, като стреля над вратата.  Малко по-късно Марсиал изведе Кавани, който прехвърли Навас, но топката се удари в горната греда. Кълбото отиде в Бруно Фернандеш, който отклони към Марсиал, а неговият удар бе блокиран от Маркиньос.
Изглеждаше, че Ман Юнайтед има предимство, но в следващите минути двубоят тотално се промени. Отлично центриране на Флоренци намери Маркиньос непокрит, но ударът му с глава се удари в гредата. Малко по-късно Неймар намери влезлия като резерва Мичел Бекер. Младият нидерландец стреля, а Де Хеа направи блестящо спасяване.
Натискът на ПСЖ все пак доведе до гол. Защитата на домакините не успя да изчиститопката след ъглов удар, тя стигна до Бакер, след негов опит за удар се отклони към Маркиньос, който я насочи към мрежата преди Де Хеа да стигне до нея.
Ситуацията стана още по-тежка за "червените дяволи", тъй като в 70-ата минута Фред получи жълт картон. Картонът бе доста спорен, но бразилецът можеше да бъде изгонен още преди почивката, а след това направи още няколко опасни влизания.
Солскяер пусна в игра Погба, а след известен период на стъписване Юнайтед отново пое контрола върху срещата. Десет минути преди края Погба отправи много хубав удар от въздуха, но топката мина малко над вратата. Удар с глава на Бруно Фернандеш пък се озова в ръцете на Навас.
Опитът на англичаните да натиснат в последните минути отвори много пространства за бързите нападатели на съперника. Минута преди края Мбапе се откъсна и напредна. Той стреля по диагонала, а топката мина покрай лявата греда, а Неймар чакаше топката непокрит в наказателното поле.
Бразилската звезда стигна до своя втори гол в 91-ата минута и напълно си го заслужи. Той развинти няколко играчи на домакините преди да изведе Мбапе в предни позиции. Килиан намери Рафиня, който пък поднесе топката на Неймар, за да може той да я прати в опразнената врата.
МАН ЮНАЙТЕД - ПСЖ 1:3
0:1 - Неймар (6)
1:1 - Рашфорд (32)
1:2 - Маркиньос (68)
1:3 - Неймар (91)