Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Берое разби Теодо

Берое не даде никакви шансове на тима на Теодо и спечели двубоя с 99:77. Старозагорци доминираха от началото до края на срещата над своя опонент от Черна гора и така записаха втора победа в Балканската лига. Здрава защита и много концентрирана и бърза игра в нападение направиха видима разликата в класите между „зелените“ и гостите от Тиват.

Старши треньорът на старозагорци Любо Минчев „хвърли в дълбокото“ новото попълнение на тима Дерик Джийн, включвайки го в стартовата петица. Срещата започнаха още Брейди Роуз, Симеон Илиев, Павел Маринов и Рейнс. Домакините откриха мача със серия от 5:0. Малко след това обаче гостите изравниха. Двата тима се движиха един до друг в резултата до 9:7 за беройци, когато „зелените“ започнаха да отваря по-сериозна преднина пред своя опонент. Във втората половина на частта разликата достигна 9 пункта. В крайна сметка първата четвърт приключи при 26:18 за Берое.

Надмощието на старозагорци взе връх във втората част. Играчите на Теодо съумяха да задържат изоставането си за кратко, но с няколко много бързи комбинации и хубави пробиви „зелените“ се задържаха трайно с двуцифрен аванс пред тима от Черна гора. Гостите спряха на 26 точка, докато беройци правеха каквото си искат и нанизаха цели 55 за едно полувреме, оттегляйки се с комфортна преднина от 29 точки. Свидетелство за надмощието на „зелените“ е крайният резултат в частта – 29:8

Видимо демотивирани от развоя на събитията през първата част гостите продължиха с грешките. Това позволи на беройци да поведат с цели 37 точки при 68:31. Огромната разлика доведе до отпускане в зелените редици и в следващите минути черногорският тим понамали изоставането си. В края на частта Берое вече водеше „само“ с 29 точки – 79:50.

В последната четвърт играта на двата отбора вървеше кош за кош. Разликата между Берое и Теодо са задържа в диапазона от около 30 точки. В последните 5 минути на двубоя обаче старозагорци допуснаха няколко грешки, които стопиха преднината им наполовина. За повече в срещата обаче гостите не можеха и да се надяват. Така Берое спечели с 99:77.