Софийски университет и Град (Белоградчик) във 2-ия кръг за Купата на България

Три мача от първи кръг на Купата на България отложени

Волейболните отбори на Град (Белоградчик) и Софийски университет се класираха за втория кръг на турнира за Купата на България при мъжете след интригуващи битки.

Волейболистите на Град надделяха драматично над Етрополе с 3:2 (17:25, 29:27, 21:25, 25:17, 15:13) в мач от първия кръг, продължил над 2 часа и половина. Срещата бе играна в зала "Христо Ботев". Така воденият от Христо Христов тим взе реванш от съперника си за поражението от 4-ия кръг на Висшата лига с 1:3 гейма. Играчите на Град бяха най-категорични в четвъртия гейм и тайбрека на срещата, но и демонстрираха повече увереност и хладнокръвие в ключовите моменти във втората част.

Съставът на СУ пък се наложи над Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 25:23) в първия мач от турнира. Момчетата на Десислава Величкова направиха дебют за Купата на България. Столичани диктуваха темпото през по-голямата част от времето, но допускаха колебания в края на геймовете и това се отрази на резултата. Интрига нямаше само в третата част, която СУ взе безапелационно.

Три от мачовете от първия кръг за Купата бяха отложени поради забраната състезатели под 18-годишна възраст да участват в тренировъчния и състезателен процес до 21 декември.