Краснодар спечели дуела с Рен за място в Лига Европа (видео)

Тимът на Краснодар спечели своеобразната битка за място в елиминационната фаза на Лига Европа с Рен. Руснаците излъгаха с 1:0 у дома френския си съперник и се "заковаха" на третото място в Група "Е" на Шампионската лига. Автор на попадението стана шведският нападател Маркус Берг в 71-ата минута. Краснодарци няма как да се преборят за едно от първите две места, но и няма как да бъдат изместени от третата позиция. Те събраха 4 точки, а Рен остава с 1 преди последния шести кръг. Гарантирано място на осминафиналите в тази група вече имат Челси и Севиля (с по 10 точки).

През първото полувреме и двата тима имаха своите шансове за гол, но такъв не падна в нито една от двете врати. През втората част интересните ситуации сякаш понамаляха, но в 71-ата минута домакините успяха да издебнат момента и да нанесат фатален удар на противника си. Маркус Берг успя да се отскубне от отбраната на гостите, изскочи очи в очи със стража Ромейн Салин и успя да го преодолее - 1:0 за Краснодар.

В минутите до края на двубоя играчите на Рен не съумяха да сътворят почти нищо по-интересно и опасно за вратата на Краснодар и руският тим ще продължи участието си в европейските клубни турнири и напролет, макар и не в най-престижната надпревара.

КРАСНОДАР - РЕН 1:0