Легенда на Интер: Невъзможно е Реал Мадрид да играе за реми срещу Гладбах

02 декември 2020 | 14:06 - Обновена
  • копирано
  • 3

След развитието на снощните мачове от група В на Шампионската лига феновете на Интер се притесниха, че реми между Реал Мадрид и Борусия (Мьонхенгладбах) на "Сантиаго Бернабеу" би ги класирало за елиминациите на турнира при домакинска победа на италианския тим срещу Шахтьор (Донецк). Легендата на "нерадзурите" и бивш играч на мадридчаните Естебан Камбиасо обаче е убеден, че "лос бланкос" ще играят само за победа във въпросния двубой. Той коментира и успеха на Интер над "жребчетата".

"Невъзможно е Реал Мадрид да играе за равен в този мач. Всеки, който е играл там, го знае. Реал Мадрид не може да приеме това да излезе втори от групата. Ако останат само пет минути обаче, мачовете имат друг живот. Реал играе, за да спечели, но също така може да завърши наравно или да загуби. Любопитно ми е да се върна назад във времето и да разбера какво е казал Зинедин Зидан на момчетата си преди вчерашното поражение, защото преди мачовете срещу Интер той заяви, че ще бъдат два финала, и Реал спечели. За тях следващият двубой отново ще бъде финал.

Интер игра много добре и си заслужи победата срещу Гладбах. Отборът не се справи добре, когато се опитваше да удвои преднината си. Да получиш гол точно преди почивката може да те погуби, но реакцията на треньора показа, че тимът е налице. Ромелу Лукаку направи разликата по невероятен начин. В ситуации един на един е невъзможно да го опазиш. Лукаку не е като другите, той е лидер. Независимо дали си го признава, или не, но той е лидер. Мисля, че при нова победа, Интер ще продължи напред. В Мадрид няма да се играе за равен резултат. Интер държи всичко в своите ръце, можем да бъдем оптимисти", коментира Камбиасо в студиото на "Скай Спорт Италия".

Лидер в групата е Борусия с осем точки, следван от Шахтьор и Реал с по седем, а Интер е последен с пет.

Денис Закария8 Денис Закария
88' Денис Закария  Денис Закарияжълт картон
85' Кристоф Крамер  Кристоф Крамеризлиза
Марко Асенсиовлиза Марко Асенсио
46' Оскар Венд  Оскар Вендизлиза