Левски (Лом) взе дербито на Северозапад, Мацата отново главен герой (видео+галерия)

Левски (Лом) успя да спечели дербито на Северозападната Трета лига, след като успя да се наложи с 2:0 като гост над Севлиево в отложен мач от 14-ия кръг на първенството. Мариян Огнянов (38') и Георги Иванов (74') отбелязаха единствените две попадения в срещата и донесоха трите точки в актива на "сините". Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Първата интересна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Левски успя да създаде напрежение в наказателното поле на домакините. Мариян Огнянов се опита да завърши атака с атрактивна задна ножица, но безуспешно.

78 Севлиево - Левски (Лом)
В 20-ата минута Севлиево получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Николай Христов. Тихомир Кънев застана зад топката за домакините, но ударът му срещна напречната греда, с което пропусна шанса да изведе своя отбор напред в резултата.
В 30-ата минута Георги Иванов центрира отдясно, като топката бе насочена към Гален Ненов. Той не се поколеба и също се опита да отбележи със задна ножица, но ударът му се оказа неточен. 3 минути по-късно Васил Сапунджиев опита далечен изстрел, но топката премина на сантиметри от напречната греда.
В 38-ата минута Мариян Огнянов успя да открие за Левски (Лом). Директно от пряк свободен удар бившият плеймейкър на Левски се разписа, като по този начин изведе своя отбор напред резултата.
В 46-ата минута Севлиево имаше шанс да изравни. Алекс Георгиев се измъкна отдясно и веднага обстреля вратата на Диян Вълков, но шутът му премина встрани.

Десет минути по-късно Левски можеше да реши до голяма степен мача. След атака на гостите от Лом се стигна до разбъркване и удар по посоката вратата на Севлиево, но топката срещна страничния стълб.

В 74-ата минута "сините" сякаш сложиха край на спора. След изритана висока топка Георги Иванов успя да овладее добре на гърди и веднага отправи плътен изстрел в долния десен ъгъл от далечна дистанция, който се оказа точен и направи резултата 2:0.

8 минути преди края Левски имаше шанс да направи резултата и класически. Цвети Неделчев пое добре типката отдясно, след което се завъртя към вратата на Севлиево и стреля, но ударът му бе спасен от стража на домакините. Малко преди края Добрин Петров получи директен червен картон, като остави своя отбор с човек по-малко и напави задачата за Севлиево почти невъзможна.

С тази своя победа Левски (Лом) остава на първата позиция, като вече има преднина от 6 точки. "Сините" имат 40 пункта в актива си, а и са изиграли мач по-малко от днешния си съперник, като продължават да нямат загуба в първенството. Севлиево от своя страна остава на втората позиция с 34 точки, като разликата между него и 7-ия в класирането е само 4 точки.

СЕВЛИЕВО 0:2 ЛЕВСКИ (ЛОМ)
0:1 Огнянов (38)
0:2 Г. Иванов (74)