Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Трета лига

Левски (Лом) взе дербито на Северозапад, Мацата отново главен герой (видео+галерия)

02 декември 2020 | 15:54 - Обновена
Левски (Лом) успя да спечели дербито на Северозападната Трета лига, след като успя да се наложи с 2:0 като гост над Севлиево в отложен мач от 14-ия кръг на първенството. Мариян Огнянов (38') и Георги Иванов (74') отбелязаха единствените две попадения в срещата и донесоха трите точки в актива на "сините". Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.
Кръстанов: Играхме един рационален футбол, момчетата бяха чудесни (видео)
Първата интересна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Левски успя да създаде напрежение в наказателното поле на домакините. Мариян Огнянов се опита да завърши атака с атрактивна задна ножица, но безуспешно.
В 20-ата минута Севлиево получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Николай Христов. Тихомир Кънев застана зад топката за домакините, но ударът му срещна напречната греда, с което пропусна шанса да изведе своя отбор напред в резултата.

В 30-ата минута Георги Иванов центрира отдясно, като топката бе насочена към Гален Ненов. Той не се поколеба и също се опита да отбележи със задна ножица, но ударът му се оказа неточен. 3 минути по-късно Васил Сапунджиев опита далечен изстрел, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

В 38-ата минута Мариян Огнянов успя да открие за Левски (Лом). Директно от пряк свободен удар бившият плеймейкър на Левски се разписа, като по този начин изведе своя отбор напред резултата.

В 46-ата минута Севлиево имаше шанс да изравни. Алекс Георгиев се измъкна отдясно и веднага обстреля вратата на Диян Вълков, но шутът му премина встрани.  Десет минути по-късно Левски можеше да реши до голяма степен мача. След атака на гостите от Лом се стигна до разбъркване и удар по посоката вратата на Севлиево, но топката срещна страничния стълб.
Треньорът на Севлиево: Нищо не се е объркало, момчетата се раздадоха на този тежък терен
В 74-ата минута "сините" сякаш сложиха край на спора. След изритана висока топка Георги Иванов успя да овладее добре на гърди и веднага отправи плътен изстрел в долния десен ъгъл от далечна дистанция, който се оказа точен и направи резултата 2:0.

8 минути преди края Левски имаше шанс да направи резултата и класически. Цвети Неделчев пое добре типката отдясно, след което се завъртя към вратата на Севлиево и стреля, но ударът му бе спасен от стража на домакините. Малко преди края Добрин Петров получи директен червен картон, като остави своя отбор с човек по-малко и напави задачата за Севлиево почти невъзможна.
С тази своя победа Левски (Лом) остава на първата позиция, като вече има преднина от 6 точки. "Сините" имат 40 пункта в актива си, а и са изиграли мач по-малко от днешния си съперник, като продължават да нямат загуба в първенството. Севлиево от своя страна остава на втората позиция с 34 точки, като разликата между него и 7-ия в класирането е само 4 точки.

СЕВЛИЕВО 0:2 ЛЕВСКИ (ЛОМ)
0:1 Огнянов (38)
0:2 Г. Иванов (74)

Стартови състави:

Севлиево: 16. Димитър Пантев, 2. Алекс Георгиев, 5. Георги Павлов, 6. Атанас Фиданин, 83. Иван Пенев, 14. Илиян Трифонов, 3. Тихомир Трифонов, 15. Стефан Иванов, 13. Николай Банов, 93. Добрин Петров, 10. Тихомир Кънев

Левски (Лом): 1. Диян Вълков, 9. Александър Веселинов, 2. Анатоли Киков, 11. Васил Сапунджиев, 6. Гален Ненов, 7. Георги Иванов, 21. Мариян Огнянов, 18. Николай Николов, 4. Николай Христов, 20. Раиф Мурадов, 22. Цвети Неделчев