Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Порто спря победната серия на Ман Сити, но въпреки това "гражданите" спечелиха първото място (видео)

Манчестър Сити ще завърши на първо място в Група "С" на Шампионската лига, въпреки че няма да приключи тази фаза на надпреварата със стопроцентов актив. Това стана ясно, след като тази вечер "гражданите" направиха 0:0 с Порто като гост. Двата отбора продължават в следващата фаза, а последният кръг ще определи кой измежду Олимпиакос и Олимпик Марсилия ще играе в Лига Европа.
Днес "гражданите" надиграха своя съперник, особено през втората част, но три великолепни намеси на Аугустин Маркесин и отменен гол на Габриел Жезус оставиха този двубой без попадения.

Джосеп Гуардиола бе направил цели седем промени в сравнение с двубоя с Бърнли през уикенда. Само Едерсон, Рубен Диаш, Родри и Феран Торес запасиха местата си. Порто започна в схема с трима централни бранители. Диого Лейте застана до Сар и Мбемба, а Диас остана на пейката за началото.
Двата отбора не отправиха нито един удар в първия половин час. Иначе гостите имаха предимство, но играчите на Порто много добре стояха в своята половина и не позволяваха да се стига до големи опасности пред тяхната врата. Най-значимата от тях преди почивката бе в 37-ата минута, когато удар на Стърлинг бе изчистен пред голлинията.

През второто полувреме превъзходството на Манчестър Сити бе още по-голямо. Стърлинг, Торес и Фодън пропуснаха страхотни възможности, а и Аугустин Маркесин направи изключителни спасявания. В 80-ата минута Жезус най-сетне прати топката във вратата на стража на Порто, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада на Родри в хода на атаката. Така този двубой завърши без голове.