Шампионска Лига

Атлетико изпусна експериментален Байерн (видео)

01 декември 2020 | 23:52 - Обновена

Отборите на Атлетико Мадрид и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 на "Уанда Метрополитано" в мач от петия кръг на група А в Шампионската лига. Жоао Феликс (26') се разписа за домакините, а Томас Мюлер (86') беше точен от дузпа за гостите. Серията на баварците от 15 поредни победи в турнира беше прекъсната, но в същото време те изравниха рекордната поредица на Манчестър Юнайтед от 16 гостувания в ШЛ без загуба, записвайки 12 успеха и 4 ремита в тях.

Диего Симеоне бе направил само две промени в състава си след победата с 1:0 над Валенсия. Те бяха свързани с появата на Феликс и Яник Ферейра-Караско на местата на Ренан Лоди и Тома Льомар. Партньор на младия португалец в атака беше Анхел Корея. Ханзи Флик бе подходил по съвсем различен начин - само капитанът Дейвид Алаба, за когото това беше мач №400 за клуба, и Люка Ернандес бяха останали титуляри след успеха с 3:1 над Щутгарт. Прави впечатление, че от първата минута стартираха 17-годишните Джамал Мусиала и Брайт Арей-Мби. На вратата беше Александер Нюбел, а в атака - Льорой Сане, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Дъглас Коста. В седмата минута Корея проби в наказателно поле, но ударът му беше блокиран и така Нюбел успя да улови топката. В десетата шут на Коке мина покрай вратата. В 22-ата след центриране от корнер Хосе Хименес стреля с глава неточно. Малко след това далечен удар на Караско също излезе в аут. В 26-ата Маркос Йоренте от аутлинията подаде топката на Феликс, който от близка дистаниция я прати в близкия ъгъл на Нюбел за 1:0. В 31-ата Мусиала преодоля Марио Ермосо и Коке, но последвалият му шут завърши встрани от вратата. В 38-ата опасен изстрел на Йоренте профуча над вратата.

В 51-ата минута след изпълнение на корнер Ернандес стреля с глава, но топката мина над вратата. В 58-ата Феликс нацели напречната греда, но и без това беше отсъдена засада. Минута по-късно удар на Чупо-Мотинг не успя да затрудни Ян Облак. Както изглеждаше, че домакините ще успеят да съхранят преднината си, в 85-ата минута резервата Фелипе фаулира появилият се като смяна Томас Мюлер. Съдията посочи бялата точка, а нападателят собственоръчно отбеляза дузпата. В 89-ата Ермосо все пак можеше да вкара победен гол, но ударът му с глава пропусна целта и така равенството се запази.

Вече ясният победител в групата Байерн събра 13 точки в актива си, докато вторият Атлетико има 6 пункта и пропусна златен шанс да се класира за елиминациите на турнира. Другата седмица предстои сблъсък в Австрия с третия РБ Залцбург, в който ще бъде определен вторият осминафиналист от група А. Последният Локомотив (Москва) пък има шансове единствено за участие в Лига Европа напролет, ако по същото време успее да победи Байерн.

АТЛЕТИКО МАДРИД - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:1

1:0 Феликс (26')
1:1 Мюлер (86' д.)

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Савич, Хименес, Ермосо, Йоренте, Саул, Коке, Караско, Кореа, Феликс

Байерн (Мюнхен): Нюбел, Сар, Зюле, Арей-Мби, Ернандес, Мартинес, Алаба, Сане, Мусиала, Коста, Чупо-Мотинг

Ектор Ереравлиза Ектор Ерера
76' Jamal Musiala  Jamal Musialaизлиза
Анджело Стилер  Анджело Стилервлиза
Хосе Хименесизлиза Хосе Хименес  68'
Фелипе Монтейровлиза Фелипе Монтейро
62' Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесизлиза
Томас Мюлер  Томас Мюлервлиза
Буна Сар  Буна Саризлиза
Chris Richards  Chris Richardsвлиза
61' Bright Arrey-Mbi  Bright Arrey-Mbiизлиза
Серж Гнабри  Серж Гнабривлиза
43' Буна Сар  Буна Саржълт картон