Етър най-после стигна до първата си победа след един интересен мач срещу Царско село (видео)

След 13 кръга неуспех Етър най-после стигна до първа победа в efbet Лига през настоящата кампания, след като се наложи с 1:0 над Царско село в мач от 14-ия кръг на първенството. Първоначално срещата трябваше да се изиграе вчера (30.11), но поради обилния снеговалеж двубоят бе отложен за днес. В герой за домакините се превърна Преслав Боруков (10), който отбеляза единственото попадение в срещата и донесе трите точки в актива на "болярите".

Още в първите минути Стефан Христов бе изведен очи в очи с Христо Иванов, но вратарят съобразително излезе от наказателното си поле и успя да избие топката.

В 10-ата минута резултатът вече бе открит. След хубаво центриране на Стефан Щерев отдясно Преслав Боруков отправи изстрел с глава, който прескочи стража на гостите Джони Пласид и влезе във вратата зад него. Това бе гол номер 5 през този сезон за бившия футболист на Шефилд Уензди.

11 минути по-късно само няколко сантиметра лишиха "царете" от изравняването. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а там Стефан Христов успя да засече топката директно от воле. Ударът му обаче се оказа неточен и премина съвсем близо до страничния стълб.

В 28-ата минута Милчо Ангелов изпусна да поведе Етър до второ попадение. Ново включване на Свилен Щерев по дясното крило доведе до центриране към Ангелов, който чрез красиво воле обстреля вратата на Царско село, но неточно. Няколко минути по-късно отново седмицата на "болярите" опита шут от границата на наказателното поле, но Пласид успя да избие.
В 35-ата минута късметът отново бе на страната на Етър. Свилен Щерев не успя да прецени добре подаване към Андерсон Кордейро и той без проблем успя да центрира към Дилан Мартенс в наказателното поле. Нападателят без да се замисли стреля, но ударът му срещна напречната греда.
Броени минути по-късно след корнер Луис Педро успя да се измъкне сам срещу вратаря, но стреля високо над вратата само на няколко метра от голлинията.
Само 2 минути след подновяването на втората част домакините от Велико Търново пропуснаха нова възможност за гол. Алдаир Ферейра центрира от фаул надясно към свободния Милчо Ангелов, който отново не се поколеба и стреля директно от воле. И този път обаче ударът му не намери очертанията на вратата, а премина близо покрай страничния стълб.
В 64-ата минута и двата отбора останаха с по 10 души на терена. Първо Свилен Щерев получи втория си жълт картон в срещата и бе изгонен от съдията Георги Димитров. След изпълнението на свободния удар, който бе отсъден, Етър успя да организира бърза контраатака. Преслав Боруков бе изведен сам срещу вратаря и бе спънат в гръб от Божидар Васев, което бе достатъчно да накара реферът да покаже директно червения цвят и за футболиста на Царско село. Останаха обаче сериозни съмнения дали наистина играчът на "царете" извърши нарушение.
5 минути по-късно Етър отново пропусна невероятна възможност да поведе. След организирана атака Боруков подаде наляво към Яни Пехливанов, който се откри и стреля по посока вратата на Джони Пласид. Стражът се намеси, като успя да избие, но кълбото попадна на крака на Боруков, който веднага отправи нов шут. Ударът му премина под плонжа на Пласид, но топката успя да го закачи, като това забави нейното движение и тя се спря на голлинията, а веднага след това бе изчистена от защитник на Царско село.
С тази своя победа момчетата на Александър Томаш остават на дъното в класирането, но вече имат в актива си 7 точки и са само на една зад 13-ия Славия. "Белите" обаче са изиграли 2 мача по-малко. Царско село от своя страна продължи серията си от загуби, като тя набъбна до 4 мача без успех. Притеснително е също така, че  футболистите на Любослав Пенев не са успели да вкарат гол в нито една от тези срещи, като за последно успяха да се разпишат в равенството 1:1 срещу Лудогорец на 17 октомври.

ЕТЪР 1:0 ЦАРСКО СЕЛО
1:0 Боруков (10)