Лазаров и Донски с убедителни победи в Анталия

Националите за "Купа Дейвис" Александър Лазаров и Александър Донски започнаха с убедителни победи участието си на турнира на ITF в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Третата ни ракета Александър Лазаров, който е №546 в световната ранглиста надигра с 6:2, 6:3 Сергей Фомин (Узбекистан, №636). Мачът продължи час и 20 минути, през които българинът показа много агресивна и уверена игра.

Шампионът на България на открито поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив, а след 3:3 направи нова серия от три поредни гейма, за да триумфира.

Решаващ компонент за успеха на Лазаров се оказаха спечелените на втори сервис точки, където той имаше огромно предимство пред Фомин. Българинът регистрира 62% ефективност по този показател, докато статистиката на Фомин показваше едва 29%.

Александър Донски (№595) пък се справи с румънеца Дан Александру Томеску №769 с 6:4, 6:4 за 99 минути. Българинът пласира 7 аса и спаси 10 от 11 възможности за пробив на съперника. Той взе първата част с ключов брейк в седмия гейм, а след това проби на старта на втората част и запази преднината си до края. В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителя от мача между Матео Гиганте (№865) и седмия поставен в схемата Холгер Руне (№508).

За място на четвъртфиналите Лазаров очаква победителя от двубоя между сънародника си Габриел Донев и Драгош Николае Мадараш (Швеция).

Донев преодоля квалификациите тази сутрин след успех над италианеца Томазо Карневале-Миино с 6:2, 6:2.

Още един българин премина успешно през пресявките. Мартин Димитров победи руснака Тимур Киямов с 6:4, 6:1 в решаващия мач днес и в първия кръг на основната схема ще се изправи срещу Флавио Коболи (Италия).