Втора грешна стъпка за Иван Алипиев и Лойола отвъд океана

Иван Алипиев и Лойоа Меримаунт инкасираха втора поредна загуба през новия сезон в колежанското първенство на САЩ. Българинът и неговите съотборници загубиха драматично при гостуването си на Минесота Юнивърсити с 64:67.

Това е второ поражение за „лъвовете“ от този съперник в рамките на четири дни, след като в неделя отстъпиха със 73:88. Баскетболистите на Стан Джоъсн могат да се похвалят и с една победа. Следващият мач за Лойола е на 5 декември (събота), когато ще домакинстват на Лонг Бийч Стейт.

Домакините демонстрираха по-добра игра през първото полувреме и това им помогна да се оттеглят в съблекалнята при 31:26. След паузата обаче гостите успяха да обърнат хода на събитията в своя полза, но в заключителните секунди кош на Маркъс Кар осигури победата на техните съперници.

Алипиев влезе от пейката и се задържа на паркета 10 минути, за които регистрира 2 точки, 3 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки. При стрелбата си крилото бе 0/2 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Кели Лупепе бе над всички с 16 точки, Илай Скот финишира с 13 и 12 борби. Демийн Дъглас и Джалин Андерсън прибавиха по 10, като вторият се отчете и със 7 овладени под двата ринга топки.

Маркъс Кар отговори с 26 точки и 7 борби за победителите, Болд Гач вкара 10.