Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Везенков се завърна в игра за Олимпиакос

Националът Александър Везенков се завърна в игра за Олимпиакос след двуседмично отсъствие заради коронавирус. Българинът взе участие при победата на колоса от Пирея срещу Колосос (Родос)с 95:73 в станалите вече традиционни контроли от програмата "Понеделнишки мачове срещу COVID-19".

Срещата се игра в Двореца на мира и дружбата, а преди началото й ръководителите на двата отбора направиха дарения, свързани с борбата срещу COVID-19.

Везенков започна като титуляр и остана в игра 18 минути. Той се отчете с 4 точки, 3 борби и 3 асистенции.
Йоргос Принтезис стана най-резултатен с 20 точки, Хасан Мартин добави 14, Янулис Ларендзакис и Костас Слукас добавиха по 12, Василис Спанулис завърши с 11 и 6 асистенции.

Любопитното е, че Олимпиакос вкара 27 от 28-те си опита при стрелбата за две точки за впечатляващите 96%.
На 3 декември (четвъртък) Александър Везенков и компания ще гостуват на ЦСКА (Москва) в среща от 12-ия кръг в Евролигата.