Льовен с Малинов се бори, но не издържа в трилър с Антверп

01 декември 2020 | 00:46
  • копирано
  • 1
Отборът на Антверп поститгна трудна победа с 3:2 в домакинството си на Льовен от 14-ия кръг на първенството на Белгия. Двата тима направиха страхотен сблъсък, но домакините бяха по-настоятелни и взеха трите точки. Българският национал Кристиан Малинов започна като титуляр за гостите и остана на терена 85 минути, преди да бъде заменен от Векеманс. Той получи и жълт картон през първата част.

Срещата започна с два бързи гола за Антверп дело на Батубинсика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута.

Льовен обаче реагира добре и само за пет минути успя да се върне в мача. Първо Анри намали от дузпа в 12-ата минута, а след това Соуа вкара за 2:2 в 17-ата минута.

Домакините обаче успяха да вкарат и трети гол в 57-ата минута чрез Онгла и той се оказа и победен за крайното 3:2.

Така Антверп се поздрави с успеха и с актив от 25 точки излезе на 4-ото място в таблицата. Льовен пък е на 9-ата позиция с 19 точки.