СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Бетис продължава да затъва с трета поредна загуба (видео)

Отборът на Бетис продължава да разочарова привържениците си. Тази вечер тимът записа домакинсто поражение от Ейбар с 0:2, като то бе трето поредно за севилци, които се сриват в класирането. Гостите пък прекъснаха лошата си серия от три мача без успех.

Ейбар можеше да поведе още през първото полувреме, но гол на Такаши Инуи бе отменен заради засада.

Все пак в 49-ата минута резултатът бе открит. При едно центриране от корнер Естебан Бургос продължи с глава към Йошинори Муто, който отблизо засече топката във вратата за 0:1.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха. Йоел Роблес спъна откъсващ се нападател и съдията посочи бялата точка, а Естебан Бургос бе точен за 0:2.

В 87-ата минута Ейбар получи втора дузпа, но този път Серхи Енрич не успя да отбележи и резултатът остана непроменен.

Все пак Ейбар си тръгна с трите точки от "Бенито Вийямарин" и вече има 13, като така излезе на 12-ото място в класирането. Бетис пък падна до 15-ата позиция с 12 точки.