"Чуковете" удариха Астън Вила в началото на двете полувремена, ВАР също помогна (видео)

Уест Хам победи Астън Вила с 2:1 в домакинството си от 10-ия кръг в Премиър лийг. "Чуковете" стигнаха до успеха с два гола, отбелязани в началото на двете полувремена. Домакините поведоха още във 2-ата минута чрез Анджело Огбона, но Джак Грийлиш изравни в 25-ата минута. В 46-ата минута лондончани отново си върнаха преднината чрез Джаред Боуен, а накрая и късметът им се усмихна като първо в 74-ата минута Оли Уоткинс пропусна дузпа за бирмингамци, а в добавеното време и попадение на младия нападател бе отменено заради тънка засада.

Уест хам поведе още с първата си възможност в мача. Във 2-ата минута при едно центриране от корнер Анджело Огбона се извиси и вкара с глава за 1:0.

Астън Вила обаче реагира добре и взе нещата в свои ръце. Така в 25-ата минута се стигна и до изравняване. Джак Грийлиш напредна на скорост и стреля, като след рикошет кълбото излъга вратаря и са оплете в мрежата за 1:1.

"Чуковете" обаче направиха нужните корекции на полувремето и още в началото на втората част си върнаха преднината в срещата. В 46-ата минута Саид Банрама прати меко центриране към Джаред Боуен, който с глава бе точен за 2:1.

Астън Вила опита отново да се върне в мача, но в 63-ата минута Трезеге направи непростим пропуск отблизо след отлично подаване на Оли Уоткинс.

В 71-ата минута гостите получиха дузпа, след като Деклан Райс задържа Трезеге в пеналта, но Оли Уоткинс стреля в напречната греда и пропусна да изравни.

В 91-ата минута Уоткинс се реваншира, като този път отбеляза във вратата на съперника, но пък сега се намеси ВАР и видя, че нападателят с няколко милиметра е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В крайна сметка Уест Хам удържа крехката си преднина и записа трета поредна победа. Така "Чуковете" излязоха на 5-ата място в класирането със 17 точки. Астън Вила пък се свлече до 10-ото място с 15 точки в актива си.