Осъм продължава победната си серия

Осъм надделя над АСТИ 91 в Хасково с 33:28 (16:14) в деветия кръг на мъжкото хандбално първенство на България. Така ловчанлии запазиха лидерската си позиция с пълен актив от 14 точки от седем изиграни мача. Двубоят беше равностоен в големи периоди, а резултатът се движеше с минимален аванс от гол-два за гостите, но те все пак не допуснаха обрат и в края заслужиха победата.

Шумен-61 спечели срещу дебютанта в елита Локомотив (Мездра) с 40:25 (21:5), като мачът се игра във Вършец. Символичните домакини имаха сериозно превъзходство през първото полувреме, в което взеха аванс от 21:5, а след почивката срещата се доиграваше.

В друг мач от кръга Чардафон спечели в Габрово срещу подмладения състав на Добруджа с категоричното 30:14 (17:9) и се утвърди на петото място със 7 точки. Добричлии, шампиони на България през 2012 и 2013 година и медалисти в пет от предишните шест сезона, допуснаха шеста загуба в седем срещи и заемат осмата позиция.