Монако и Монпелие застигнаха Лион

Монако и Монпелие постигнаха важни победи и застигнаха намиращия се на 2-о място във френското първенство отбор на Лион. Сега и трите отбора са с по 23 точки, на 2 от лидера Пари Сен Жермен, който снощи завърши 2:2 у дома с Бордо.

Монегаските затвърдиха добрата си форма и след като се справиха с ПСЖ с 3:2, сега не срещнаха особени проблеми с Ним и го победиха с 3:0. Гостите улесниха "принцовете", след като Лука Део видя червения картон в 68-ата минута заради влизане в краката на съперник. Съдията погледна ситуацията на монитора и потвърди решението си. Преди това Софиан Диоп откри резултата в 19-ата минута, а в 75-ата и в 76-ата минути Желсон Мартинш и Кевин Фоланд добавиха още два гола. Фоланд проби и центрира и за първото попадание в мача.

В Лориен гостите от Монпелие спечелиха с 1:0 благодарение на гол на резервата Петър Шкулетич в 74-ата минута. Анди Делор овладя и подаде на сърбина, чийто удар се отби в ръката на защитник на Лориен, но само за да отдалечи топката от плонжа на вратаря Пол Нарди. След 4-ата загуба в последните 5 мача Лориен остава в зоната на изпадащите - 18-о място с 8 точки.

Анже затвърди добрата си форма и постигна трета победа в пет мача - 3:1 като гост над новака Ланс. Матиас Лаге откри в 22-ата минута за гостите, а Стефан Бахокен в 49-ата отново ги изведе напред, след като Арно Муинга беше изравнил в 34-ата. Крайното 3:1 направи Пиерик Капел съвсем накрая.

В последния мач по същото време Брест спечели гостуването си на Метц с 2:0. Това стана с попадение на Ирвин Кардона (12') и автогол на Джон Бойе (64').