Севлиево излъга Левски

Едноименният тим на град Севлиево спечели в Левски срещу местния отбор с 2:0 в мач от 17-ия кръг, последен за есенния полусезон на Северозападната Трета лига. Стана равностоен мач, но гостите бяха по-рационални в завършващата фаза и измъкнаха ценни три точки, които ги изкачиха на второто място. През първото полувреме ще се запомни само опасният удар на Кристиян Иванов, но топката премина встрани от вратата. След почивката севлиевци нанесоха своя удар за 10 минути. Първо в 51-ата Николай Банов отправи неспасяем шут от далеч. В 61-ата пък Добрин Петров наказа грешка на противниковата защита – 0:2. След това играта се пренесе в половината на гостите. В 68-ата минута Траян Димитров стреля от фаул в гредата. В 75-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на севлиевски футболист, но реферът остана безмълвен. Два опасни удара отправи Виктор Иванов. Другото бяха центрирания, които не доведоха до нищо.

Стартови състави:

Левски град Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов, 20. Цветомир Димитров, 11. Джанко Танев, 22. Траян Димитров, 8. Виктор Иванов, 7. Благовест Ленков, 18. Кристиян Бориславов Иванов, 10. Евгени Систов (капитан).