Вихър (Славяново) спря лидера Левски в Лом

Без голове – 0:0 завършиха в Лом лидерът на Северозападната Трета лига Левски и Вихър (Славяново). Двубоят бе от 17-ия кръг, последен за есенния полусезон на първенството. Домакините владееха инициативата през цялото време, а съперникът им заложи на по-затворена игра, разчитайки на контраатаки. През първото полувреме Александър Веселинов и Георги Цеков стреляха в гредите на славяновската врата. Гостите също имаха шанс за попадение, но Десислав Русев не уцели вратата в 30-ата минута. Малко преди почивката вихърци протестираха за неотсъдена дузпа за нарушение срещи капитана им Константин Генков. Многобройните кадрови проблеми в селекцията на Николай Боянов се увеличиха в 68-ата минута, когато Русев напусна терена с контузия в главата, а на мястото му влезе Тони Паликрушев, който също е с травма. В последния четвърт час на двубоя ломският тим пренесе играта в половината на противника. Веселинов опита да прехвърли Светлин Линев, но той спаси. Улисани в атака, левскарите оголваха тила си и това можеше да им струва скъпо. На няколко пъти славяновският таран Иван Иванов се размина с гола.