Моуриньо спря Челси и Тотнъм отново е на върха (видео)

Челси не успя намери пролука в защитата на Тотнъм и лондонското дерби на "Стамфорд Бридж" завърши 0:0. Равенството върна "шпорите" на първото място в класирането. Те имат равен брой точки с Ливърпул, а отборът на Франк Лампард е трети, като има две точки по-малко.

Очаквано Челси бе по-активният отбор в началото на двубоя, докато гостите чакаха моментите си на контраатаки. В 11-ата минута бърза атака на "сините" завърши с голов удар на Вернер, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено. Силен удар Орие към другата врата накара Менди да се намесва.
Към средата на полувремето Тотнъм поизравни притежанието на топката, но и двата отбора не успяваха да създават положения. Тимът на Лампард нямаше проблеми да опази Сон и Кейн, тъй като топката рядко стигаше до тях. Към края на полувремето Челси натисна, а "шпорите" се дръпнаха по-назад. До удари към Лорис не се стигна.
Домакините започнаха по-агресивно втората част и стигнаха до няколко опасни центрирания на Зиеш и Джеймс, но защитата на съперника се справи с тях. Отличен мач направи Джо Родон, който за първи път бе титуляр за Тотнъм. Уелсецът, който бе привлечен от Суонзи през лятото, замени контузения Тоби Алдервейрелд.
Най-добрите положения в мача дойдоха към края на срещата. Мейсън Маунт отправи великолепен далечен удар и топката отиваше към левия долен ъгъл на Лорис, но френският вратар се отличи със страхотно спасяване.
В добавеното време влезлият като резерва Оливие Жиру имаше шанс да донесе победата на Челси. Той бе изведен зад защитата, но ударът му не затрудни Лорис. Пред другата врата Ло Селсо зе озова на добра позиция след отлична контраатака. Аржентинецът стреля неточно, което вбеси Моуриньо.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 0:0