Спартак (М) настигна Зенит и ЦСКА (видео)

Труден успех с 2:0 срещу новака Ротор позволи на Спартак (Москва) да се възползва от грешните стъпки на ЦСКА (Москва) и Зенит в 16-ия кръг на РПЛ. Трите отбора са заедно на първото място с по 32 точки, но питерци оглавяват таблицата благодарение на по-добрата си голова разлика.

Александър Кокорин откри от дузпа в 15-ата минута, а в добавеното време Самуел Жиго с глава вкара втория гол за домакините. Ротор се държа достойно на "Откритие Арена" и затвърди впечатленията, че има потенциал да оцелее в елита.
Дузпата за Спартак беше отсъдена за необмислена проява на Зурико Давиташвили. Той изблъска Кокорин в ъгъла на наказателното поле в ситуация, която не предвещаваше никаква опасност за вратата на Ротор. Бившият руски национал прати Йосип Чондрич в обратния ъгъл и заби втория си гол за "червено-белите".

До почивката нямаше много интересни ситуации пред двете врати. Спартаковци държаха инициативата, но Ротор се защитаваше добре и разчиташе да изненада съперника с някоя контраатака.
В 48-ата минута добра възможност се откри пред Виктор Моузес, но Чондрич спаси удара на нигериеца. Малко по-късно Роман Зобнин изведе Есекиел Понсе, но и той не успя да преодолее стража на гостите.

Успокоението за феновете на Спартак настъпи чак в третата минута на добавеното време. Зелимхан Бакаев центрира от корнер, а Жиго скочи на-високо и с глава оформи крайното 2:0. Загубата остави Ротор на последното 16-о място с 8 точки.