Спартак (М) настигна Зенит и ЦСКА (видео)

30 ноември 2020 | 04:06
  • копирано
  • 0
Труден успех с 2:0 срещу новака Ротор позволи на Спартак (Москва) да се възползва от грешните стъпки на ЦСКА (Москва) и Зенит в 16-ия кръг на РПЛ. Трите отбора са заедно на първото място с по 32 точки, но питерци оглавяват таблицата благодарение на по-добрата си голова разлика.

Александър Кокорин откри от дузпа в 15-ата минута, а в добавеното време Самуел Жиго с глава вкара втория гол за домакините. Ротор се държа достойно на "Откритие Арена" и затвърди впечатленията, че има потенциал да оцелее в елита.
Дузпата за Спартак беше отсъдена за необмислена проява на Зурико Давиташвили. Той изблъска Кокорин в ъгъла на наказателното поле в ситуация, която не предвещаваше никаква опасност за вратата на Ротор. Бившият руски национал прати Йосип Чондрич в обратния ъгъл и заби втория си гол за "червено-белите".

До почивката нямаше много интересни ситуации пред двете врати. Спартаковци държаха инициативата, но Ротор се защитаваше добре и разчиташе да изненада съперника с някоя контраатака.
В 48-ата минута добра възможност се откри пред Виктор Моузес, но Чондрич спаси удара на нигериеца. Малко по-късно Роман Зобнин изведе Есекиел Понсе, но и той не успя да преодолее стража на гостите.

Успокоението за феновете на Спартак настъпи чак в третата минута на добавеното време. Зелимхан Бакаев центрира от корнер, а Жиго скочи на-високо и с глава оформи крайното 2:0. Загубата остави Ротор на последното 16-о място с 8 точки.

Андрей Ешченкожълт картон Андрей Ешченко  86'
85' Фламарион Жуниор  Фламарион Жуниоризлиза
Александър Саплинов  Александър Саплиноввлиза
Евгений Песегов  Евгений Песеговизлиза
Сергей Серченков  Сергей Серченковвлиза
79' Зурико Давиташвили  Зурико Давиташвилиизлиза
Николай Кипиани  Николай Кипианивлиза
76' Камил Мулин  Камил Мулинизлиза
Александър Кокориндузпа Александър Кокорин  15'
13' Зурико Давиташвили  Зурико Давиташвилижълт картон